banner1199

banner1197

banner1203

Sağlık Bakanı Koca şartları açıkladı! 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alımı başvuru şartları nedir ve başvuru tarihi ne zaman?

Sağlık Bakanlığı tarafınca personel alımı başladı. 8 bin 844 sağlık personeli alımı yapılacağı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından duyruldu. Sözleşmeli sağlık personeli alımı başvuru şartları neler?  Sözleşmeli sağlık personeli başvuruları ne zaman başlıyor? Sözleşmeli sağlık personeli başvuru tarihleri ne zaman?

EĞİTİM-SAĞLIK 12.02.2020, 09:40
Sağlık Bakanı Koca şartları açıkladı! 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alımı başvuru şartları nedir ve başvuru tarihi ne zaman?

Sağlık Bakanı Koca, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personelinin alınacağını bildirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alınacak." ifadelerini kullanarak sağlıkçı adaylarına müjdeyi verdi. 

Koca, "Bu kapsamda, 3 bin 762'si hemşire, bin 91'i ebe ve 3 bin 476'sı sağlık teknisyeni-sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında alım yapılacak. Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar, tercihlerini 14-20 Şubat 2020 tarihleri arasında yapabilecek. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir" açıklamasında bulundu. 

ÖSYM Başkanı Halis Aygün'de Twitter üzerinden açıklama yaparak, kendisine gelen istekler nedeniyle süreci hızlandırdıklarını belirtti.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)