banner1198

banner1199

banner1197

Tam gün eğitim için MEB'e çağrı

İkili eğitim verilen okullarda veliler tedirgin. Endişenin temel nedeni, öğlenci çocukların geç saatlerde okuldan çıkması. Eğitimcilere göre çözüm boş kontenjana sahip okulların Anadolu lisesine dönüştürülmesi. Bakanlık kaynakları ise ihtiyaca karşılık verecek çalışmaların yapıldığı görüşünde.

EĞİTİM-SAĞLIK 12.09.2019, 23:01

Kontenjanlar arttırıldı, ikili eğitime geçildi. Eğitimciler MEB’e tam gün eğitim için çağrı yaptı.

Binlerce öğrenci açıkta kaldı, Milli Eğitim Bakanlığı ise çareyi ikili eğitimde buldu. Bakanlık liseye yerleşemeyen öğrenciler için çoğu Anadolu lisesinin kontenjanını arttırdı.

Kontenjanların arttırılması da sınıf mevcudiyetlerinin iki katına çıkmasına neden oldu. Bu okullarda ikili eğitime geçildi. Öğlenci olan çocuklar akşam geç saatlerde çıkmak zorunda kalıyor.

Eğitimciler ise bu duruma tepkili. Ulusal Kanal’a konuşan Eğitim-İş 1Nolu Şube Başkanı Turgay Kaçan Bakanlığın Bakanlığı eleştirdi, acil çözüm istedi.

Kaçan, Bakanlığın boş kalan imam hatip liselerini Anadolu lisesine dönüştürmesi gerektiğini bildirdi.

Ulusal Kanal’ın Milli Eğitim Bakanlığı kaynaklarından edindiği bilgilere göre, ikili eğitimde yaşanan sorunlar bakanlığın gündeminde. Yaşanan sıkıntılarla ilgili planlama yapıldığı belirtiliyor. Yeni okul yapımı konusunda da Bakanlığın ihtiyaca göre konuyu ele alarak adımlar atacağı ifade ediliyor.


ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P