banner1199

banner1197

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Üniversite hayali kuran milyonlarca öğrenci bu yıl ilk kez uygulanan YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı)'na girdi. Sınav sonuçlarının açıklaması ve barajı geçen adayların tercihlerini yapmasıyla birlikte şimdi de adayların gözü tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ? ÖSYM YKS tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacak? gibi sorular internette en çok arananlar arasına girdi. Peki tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ?

EĞİTİM-SAĞLIK 28.08.2018, 16:39
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?
YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nin resmi sitesi olan ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecek olan YKS tercih sonuçları için meraklı arayış sürüyor. 7-14 Ağustos tarihleri arasında tercihleri alınan YKS tercih işlemi sonuçlarına ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleriyle erişim sağlayabilecek. YKS tercih sonuçları için henüz net bir tarih verilmedi fakat tercih sonuçlarının bu hafta içinde açıklanması bekleniyor.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. 

Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır. Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2018 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P