banner1198

banner1199

banner1197

Başbakan'dan KOSGEB açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım KOSGEB faizsiz kredi başvurularıyla ilgili "KOSGEB aracılığı ile küçük ve orta ölçekli işletmelere gerekli şartları sağlamaları halinde kredi vereceğimizi duyurmuştuk. Bu bağlamda başvuran 460 bin 167 işletmeye bu krediyi verme kararı aldık. KOSGEB şartları sağlayan bu kadar işletmeye kredi verecek. Kredi verme işlemi bugün başlıyor" dedi.

EKONOMİ 28.02.2017, 14:11 28.02.2017, 16:30
Başbakan'dan KOSGEB açıklaması

KOSGEB gov.tr'den yapılan açıklamaya göre, Başabakan Binali Yıldırım'ın grup toplantısının ardından sorgulama sayfasının aktif hale geçeceği bildirildi.

BAŞBAKAN'DAN KOSGEB KREDİ AÇIKLAMASI

KOSGEB aracılığıyla KOBİ'lere gerekli şartları sağlamaları durumunda 3 yıl vadeli, faizsiz 50 bin liraya kadar kredi verileceğinin geçen hafta ilan edildiğini belirten Başbakan binali Yıldırım, 460 bin 167 işletemeye bu krediyi verme kararı aldıklarını, kredi verme işlemlerinin de bugün başladığını söyledi.

AKP grup toplantısında konuşan Yıldırım, "Bu bağlamda esnafa, küçük işletmelere yaklaşık 11 milyar lira nakit kaynak sağlıyoruz. Ödemeler işletmenin yıllık cirosuna göre 20 bin ile 50 bin lira arasında değişiyor. İlk yıl ödeme yok, geri kalan 2 yılda da faiz yok, aldığın parayı ödüyorsun, eşit taksitlerle. 50 bin liraya kadar olan sıfır faizli kredinin ağırlıklı olarak ihtiyacı olan küçük esnafa verilmesi sağlanıyor" dedi.

KOSGEB KREDİ SONUÇLARINI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

BAKAN ÖZLÜ'DEN KOSGEB KREDİSİ AÇIKLAMASI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü twitter'dan şu mesajları paylaştı:

-KOSGEB tarafından kullandıracağımız 50 Bin TL'ye kadar faizsiz kredi desteği ile ilgili işlemler bugün başladı, hayırlı olsun.

-Gerekli şartları sağlayan ihtiyaç sahibi 460 Bin 167 küçük işletmeye 50 Bin TL’ye kadar faizsiz kredi kullandırılacak.

15 GÜN İÇİNDE PİYASAYA 11 MİLYAR TL

Yıllık cirosu 1 Milyon 345 Bin TL’nin altındaki bütün küçük işletmelere, ciro büyüklüklerine göre 20 Bin TL ila 50 Bin TL arasında olacak.

-Kredinin geri ödemesi ilk bir yılı ödemesiz kalanı 2 yıl içinde üçer aylık eşit taksitlerle olacak.

-Küçük işletmelerimize cansuyu olacak bu kredi kapsamında önümüzdeki 15-20 gün içinde piyasaya yaklaşık 11 milyar TL sıcak para girişi olacak.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P