TMSF 4 gazete, 3 televizyon ve 1 haber ajansını satışa çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Yedigün gazetesi, Taraf Ankara Şube, Muhabir Haber Ajansı, Bugün Televizyonu ve Radyo Prodüksiyon A.Ş., Feza Gazetecilik A.Ş. Ankara Şube ve Banaz Postası ile Son Nokta gazetelerinin makine ve teçhizatlarını satışa çıkardı

TMSF 4 gazete, 3 televizyon ve 1 haber ajansını satışa çıkardı

TMSF tarafından yapılan açıklamada, "1. TMSF’nin internet sitesinde listeleri yayınlanan Grup Birikim Matbaacılık Yayıncılık Bilişim Medya A.Ş.(Yedigün Gazetesi), Taraf Gazetecilik A.Ş.(Taraf Ankara Şube), Muhabir HaberAjansı A.Ş.( Muhabir Haber Ajansı ), Bugün Televizyon ve Radyo Prodüksiyon A.Ş.( Bugün Televizyon Ankara Şubesi), Feza Gazetecilik A.Ş.(Feza Gazetecilik Ankara Şubesi), Samanyolu Yayıncılık Hiz.A.Ş. ( Samanyolu Ankara Şubesi), Banaz Murat Eğitim Öğretim Tur.Tic.A.Ş. ( Banaz Postası Gazetesi), Mehmet Ali Kandilli ( Son Nokta Gazetesi) şirketlerinden TMSF’ye değerleme ve satışı için devredilen varlıkların tamamı için verilecek teklifler satış prosedüründe belirtilen 07.08.2017-15.09.2017 tarihleri arasında haftalık periyotlarla en geç her hafta Cuma günü mesai saati bitimine kadar aşağıdaki adrese elden teslim edilecek, faks çekilebilecek ya da Cuma günü mesai saati bitimine kadar yukarıdaki adreste bulunacak şekilde posta ile gönderilecektir. Varlıkların tamamına bir istekli tarafından teklif verildiği takdirde teklif sahibine teklifinin uygun bulunup bulunmadığı yapılacak değerlendirmeyi müteakip bildirilecek, birden fazla teklif verilirse isteklilere daha sonra bildirilecek tarih ve saatte aralarında açık artırma yapılacaktır" ifadeleri yer aldı.

Açıklamanın devamı şu şekilde:

2. İstekliler; satışa konu varlıkların herbiri için muhammen bedelin %5’i kadar hesaplayacakları teminat tutarını T.C.Ziraat Bankası Levent Şubesi nezdindeki TR76 0001 0007 5306 2864 3878 38 İBAN No.lu TL hesabına nakden yatıracak ya da aynı tutarda teminat mektubunu FON’a teslim edecektir. Teminat ifadesi, teklif verirken veya birden fazla teklif verilmesi halinde teminat yükseltilirken getirilen teminat mektubu veya yukarıdaki banka hesabına yatan nakit parayı da kapsar. İhale mahallinde nakit teminat tahsili yapılmayacaktır.

3. Satış koşulları ve satışa sunulan varlıklar hakkında daha ayrıntılı bilgi FON’un internet adresinden ve aşağıdaki başvuru adresinden temin edilebilecektir.

4. Teklif verenler bu ilandaki hükümleri, teklif ve taahhütname formundaki satış koşullarını ve FON’un ihale usullerini kabul etmiş sayılırlar.

5. Varlıklar ile ilgili bilgiler ve fotoğraflar taahhüt niteliğinde olmayıp genel bilgi niteliğindedir. Varlıkları yerinde görmek isteyen istekliler aşağıdaki telefonlardan randevu alarak varlıkları bulundukları mahalde iş günlerinde mesai saatleri içerisinde görebileceklerdir. Listelerde ilan edilen varlıkların alıcıya teslimi sırasında liste ile fiili mevcut arasında farklılık olduğu takdirde mahsuplaşma TMSF’de mevcut bilgi, belge ve kayıtlar üzerinden yapılacaktır.

6. Varlıkların devir ve tescil işlemleriyle ilgili her türlü sözleşme masrafları alıcıya, vergi resim ve harçlar ile buna benzer tüm yükümlülükler yasal düzenlemeler kapsamında taraflara aittir.

7. FON Devlet İhale Kanunu ve Kamu İhale Kanununa tabi olmadığından ihaleyi yapıp yapmamakta veya dilediğine yapmakta serbesttir. İhale sonucunun yasal mevzuat gereği ilgili resmi kurumların onayına sunulması gerektiği takdirdebu kurumların onayından sonra ihale kesinleşecektir.

8. Satış ilanında dizgi ve baskı hatası olması halinde FON tarafından yapılacak açıklamalar geçerlidir.

9. Teklifi kabul edilen isteklinin FON tarafından verilen sürede yükümlülüklerini yerine getirmemesi veya satın almaktan vazgeçmesi halinde FON ikinci en yüksek teklifi veren istekliden varlığı satın almasını isteyebilir.

10. Masaüstü PC ve Laptop’lar hard diskleri çıkartılarak teslim edilecektir. Disk ortamında bulunan her türlü data ve program içerikleri satış dışında olup alıcıya teslim edilmeyecektir.


ulusal.com.tr

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.