Emeklilikte yaşa takılanlardan EYT'lilerden kritik uyarı: Önemli! Sonuna kadar okuyun ve paylaşın

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT SYDD) tarafından 31 Mart yerel seçimler öncesi bir açıklama geldi. Açıklama paylaşımında, EYT SYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak, "#EMEKLİLİKTEYAŞATAKILANLAR !! ÖNEMLİ !!! SONUNA KADAR OKUYUN VE PAYLAŞIN!! BU TOPLULUK EN SON SÖZÜ SÖYLEYECEK OLANLARDIR!!" ifadelerini kullandı. Açıklamada ise "Bizler Sadece hak edilmişin peşindeyiz ve emeğimizin, alın teriminin davasını savunmak boynumuzun borcudur. Bununla birlikte yaklaşan seçim sürecinde Türk Milleti olarak yerel yönetimler için oy kullanacağız ve ikaz ve tepkimizi sadece bu yolla dile getirebilme şansına da sahip olacağız. Açıkça ifade ediyoruz ki, bize yakışan en güzel tepki demokratik hakkımızı kullanırken; sandıkta tercihimizi, bizi dinleyen, anlayan ve yanımızda duranlardan yana kullanmamız olacaktır." ifadeleri yer aldı.

Emeklilikte yaşa takılanlardan EYT'lilerden kritik uyarı: Önemli! Sonuna kadar okuyun ve paylaşın

İşte Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT SYDD) tarafından yapılan o açıklama:

"İktidarların başarısı ancak, milletin sesine kulak verilip, mağduriyetlerinin giderilebildiği müddetçe devam eder.

Uzun zamandan beridir gerek yaptığımız toplantılarımız gerek sosyal medya üzerinden, gerekse Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki görüşmelerimiz ile verdiğimiz mücadelelerimizin akabinde, ülkemizde bir kez daha yerel seçim gerçekleşecek. 

Bizler, her seçim döneminde tüm siyasi partilerin gündeminde olmuş, vaad olarak beyannamelerinde yer almış, mağduriyeti açık bir şekilde dile getirilmiş, fakat bir türlü çözüme kavuşturulmamış, sorunlarıyla baş başa bırakılmış Türkiye Cumhuriyeti'nin öz evlatlanyız. 

Geçmiş yıllarda grup ve platform olarak sürdürdüğümüz mücadelemizin amacı, 08.09.1999 yılı 4447 sayılı yasanın iptali ve ABO oranlarının eski seviyelere getirilmesidir. 2015 yılında Türkiye Cumhuriyeti'nin yasaları çerçevesinde kurulan EYT SYD Derneği, haklı davamızın mücadelesini sürdüren legal bir Sivil Toplum kuruluşudur. Bizler, yaptığımız bütün toplantıları yasalara uygun olarak gerçekleştirirken, her söylemimizde hiçbir siyasi ideoloji veyahut partiyle alakamızın olmadığımızı, olamayacağını, ideolojik hesaplaşmalann içerisinde asla bulunmayacağımızı, eylem ya da protesto yapmayacağımızı ve içimizdeki mağdurların tüm siyasi partilerin potansiyel seömeni olduğunu açık, ifade ettik. 

Aramızdaki mesafelen kısaltmak isteyenlere bizim kollarımızın her daim açık olduğunun da altını çizdik. Kapılarımızın aralık olduğunu ve o kapının aralığından, gün ışığı gibi süzülecek bır müjdenin gelmesini beklediğirnizi söyledik. Umudumuzu ve mücadelemizi sonuna kadar sürdürmekte kararlı olduğumuzu beyan ettik, ve hala da milyonlarca kişinin beklentisine sessiz kalınamayacağı düşüncemizde ısrarcıyız. 

Bizler Sadece hak edilmişin peşindeyiz ve emeğimizin, alın teriminin davasını savunmak boynumuzun borcudur. Bununla birlikte yaklaşan seçim sürecinde Türk Milleti olarak yerel yönetimler için oy kullanacağız ve ikaz ve tepkimizi sadece bu yolla dile getirebilme şansına da sahip olacağız. Açıkça ifade ediyoruz ki, bize yakışan en güzel tepki demokratik hakkımızı kullanırken; sandıkta tercihimizi, bizi dinleyen, anlayan ve yanımızda duranlardan yana kullanmamız olacaktır. 

Söz hakkımızı elde etmemiz için seçime mutlaka katılım sağlamamız ve oylarımızı geçerli şekilde kullanmamız gerekmektedir ve bu hususta aşırı ihtimam gerektiğinin altını bir kez daha çizmek istiyoruz. 

Tarihimizin en kapsamlı ve demokratik hak arayışında, birlik ve beraberlik içinde, gerek sosyal medyada gerekse sahada bizimle beraber olup emek harcayan, varlıklanyla buradayız diye haykıran, el ele, yan yana olan tüm kardeşlenmize, sonsuz teşekkürler ediyoruz ve her birine sonsuz minnettarız.

Çünkü: Bu, tarihe not düşülecek ve demokrasiye örnek teşkil edecek bir davranıştır., Ayrıca Mecliste haklı davamızın dile getiren vekillerimize, bize desteğini esirgemeyen basına, yazar ve gazetecilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Sonuç ne olursa olsun mağlup sayılamayacağımızı cümle alem bilmelidir. Bizler ümidimizi asla kaybetmeyeceğiz, başımızı her daim dik tutarak mücadelemizi sürdürürken yılmayacağız, yorulmayacağız ve bıkmayacağız ve tek yürek halinde sonuç alana kadar bir arada olacağız.

KAMUOYUNA BİLDİRİRİZ.."

ulusal.com.tr

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.