banner1199

banner1197

banner1203

Taner Yıldız'dan yeni açıklama

Enerji Bakanı Taner Yıldız: "205 işçi kardeşimizi kaybetmiş bulunuyoruz"

EMEK 14.05.2014, 08:45 14.05.2014, 09:35
Taner Yıldız'dan yeni açıklama
"205 işçi kardeşimizi kaybetmiş bulunuyoruz. Sayının artmasından endişeliyiz. Ağır yaralıların kurtulduğunu görüyoruz. AFAD ekibimiz hangi hastenelerde hangi yaralı kardeşimizin bulunduğunu açıklayacak.

Dünden gerçerli olmak üzere milli yas ilan edildi. Bayraklar yarıya indirilecek. Cuma hutbesi de maden kazasıyla ilgili olarak irad edilecek. Bu sıkıntı ve acı beklediğimizin üzerinde oldu. Türkiye'de şu ana kadar yaşanmış en yüksek işçi kaybının olduğu bir kazaya doğru gidiyoruz.

Yedi işçi kardeşimizin cenazesini ailelerine teslim ettik. Otopsileri yerinde yapılıyor. Bütün bu işlemlerin daha hızlı yapılmasına çalışacağız.


Bütün işlemler bittikten sonra hem adli hem idari soruşturmanın yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın.

Herhangi bir grizu patlaması olamadı. Karbonmonoksit zehirlenmesinden işçi kardeşlerimiz hayatını kaybetti. Yangın tamamen söndürülmüş değil.

Kurtarma ekiplerindeki sayıları 500'e yakın arkadaşımızın da güvenliklerini düşünmek zorundayız."

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (3)
tülin kafkas 6 yıl önce
hala o koltukları işgal ediyorsunuz ne utanmaz insanlarsınız kabonmonoksitle ölmek güzelmiş ne yapalım bizde meclise karbonmonoksitmi pompalasak güzel ölümmüşya
Ataturk1 6 yıl önce
10 seneyi askin iktidarinizda bu tur tehlikeleri durduracak onlemler almak yerine turk milletini ayaklar altina almakla ugrastiniz. turkiye'yi gerilettiniz, turkiye'nin artik size tahammulu yoktur.olanlardan sorumlusunuz.
Mehmet Z. Aksoy 6 yıl önce
böyle ölümleri insanlara güzel diye yakiştiranlara ne demek gerekir ? tüm ölen can dostlara rahmet ailelerine başsağliği dilerim.