Ev sahibini bastırmaya çalışan yavuz hırsız


Mehmet Bedri Gültekin

Mehmet Bedri Gültekin

25 Mayıs 2015, 11:56

Meclis’te olan Partiler bugüne kadar yapılan her seçimde değişen oranlarda Meclis dışında kalan Partilerin oyunu aldılar. Daha doğrusu çaldılar. Bu bir gerçektir.

Hep şunu söylediler: “Nasıl olsa barajı geçmeyeceksiniz. Oyunuz boşa gidecek. Bari bize verin de oyunuz işe yarasın!”

Ve her zaman bir öcü vardı. Vatan Partisi’nin oylarına gözlerini dikenler açısından öcü belli: AKP!

“AKP’nin yıkılmasını istemiyor musunuz?” diyorlar. “O halde oyunuzu CHP’ye verin.”

Ve 1991’den sonra şunu söylemeyi de ihmal etmediler. “Bu seçimde oyunuzu bize verin, ondan sonra ne istiyorsanız onu yapın.”

“Ondan sonrası” hiçbir zaman gelmedi. Her zaman gelecekte olacak bir seçim vardı.

Kimin oyu çalınıyor?

Tam 25 yıl böyle geçti.

Bu söylemle halkın karşısına çıkanlar, Vatan Partisi’nin güçbirliği çağrısını hep ret ettiler. Çünkü güvendikleri yüzde 10 barajı vardı.

Nasıl olsa halk, yüzde on barajından dolayı kendilerine mahkumdu. Gönlü Vatan Partisi’nde olanların büyük çoğunluğu kızsa da, içi yansa da kendilerine oy verecekti.

Gerçek budur. Ama şimdi yeni bir seçime giderken CHP’liler kendisine ait olan oyu almak için mücadele eden Vatan Partisi’ni CHP’nin oyunu azaltmakla ve böylece AKP’ye hizmet etmekle suçluyorlar.

İşte bu, “Yavuz hırsızın ev sahibini bastırması” olayıdır.

Hem bugüne kadar Vatan Partisi’ne ait olan oyları gasp ederek AKP’nin işini kolaylaştırdılar;

Hem de bugüne kadar verdiği mücadelenin sonucu olarak kendi seçmeninin oyunu almanın yanı sıra, değişik partilerden önemi bir yurttaş kitlesinin gözünde seçenek haline gelen Vatan Partisi’ne saldırıyorlar.

Gerçek “yavuz hırsız” böyle oluyor anlaşılan…

Vatan Partisi’nin gerçek oyu

Vatan Partisi kimsenin oyunu bölmüyor, sadece kendisine ait olan oyu alıyor. Bu gerçek kanıtları ve “şahitleriyle” gözler önündedir

Sonar Başkanı Hakan Bayrakçı, Ulusal Kanal’da katıldığı bir çok programda, baraj olmazsa Vatan Partisi’nin oyunun yüzde 14 ile 19 arasında olduğunu defalarca söyledi.
Gezici Araştıma Şirketinin sahibi Murat Gezici ise Halk Tv’de katıldığı programda baraj olmazsa Vatan Partisi’nin oyunun yüzde 8 olduğunu belirtti. Gezici, aynı programda sandığa gitmeyen seçmenin yüzde 15’inin tercihinin Vatan Partisi olduğunu da söyledi.

1991 seçimlerinin hemen ardından Süleyman Demirel’in Genel Başkanı olduğu Doğru Yol Partisi’nin Genel İdare Kurulu toplantısında, Aydın Milletvekili Nahit Menteşe’nin; “Sayın Genel Başkanım, Doğu Perinçek bir hava estirdi ama sonuçta 114 bin oyda kaldı” şeklindeki sözlerine Demirel’in “Sen o 114 bin oyu bir buçuk milyon oy say” dediği söylenir.

Bu da gerçektir. Vatan Partisi’nin arkada kalan dönemde gündemi belirleyen en önemli siyasi güç olmasının ve başardığı işlerin başka bir açıklaması yoktur.

Ve 1991 seçimlerinden sonra Doğu Perinçek’in liderliğindeki siyasi Parti’nin toplum içindeki etkisi yıllar içinde giderek artmıştır.

Doğru, ahlaki ve ülke çıkarına olan

Sonar ve Gezici araştırma şirketleri sorumlularının verdikleri rakamların ortaya koyduğu gerçek şudur: CHP ve MHP gibi partiler yıllardır gerçekte kendilerine ait olmayan oyları yüzde 10 barajının arkasına sığınarak almışlardır.

Daha doğrusu Vatan Partisi’nin oyları yüzde 10 barajının sonucu olarak ahlaki olmayan bir yolla gasp edilmiştir.

Oyun gerçek sahibine gitmesi gibi amaç söz konusu ise, öncelikle CHP ve MHP’de olan Vatan Partisi oylarının gerçek adresine dönmesi doğru olandır.

Yurttaşın, “oyum boşa gitmesin” gerekçesiyle benimsemediği Partilere verdiği oylar hiçbir işe yaramadı. Tam tersine Türkiye düşmanlarının işini kolaylaştırdı.

Herkesin üzerinde birleştiği gerçek, Tayyip Erdoğan’ların bu kadar uzun süre iktidarda kalmalarının tek nedeninin karşısındaki muhalefet olduğudur.

Öte yandan Vatan Partisi bugüne kadar yürüttüğü mücadele ve elde ettiği başarıyla kendisine verilen her oyu fazlasıyla hakkını verdiğini ispatlamıştır.

Türkiye’nin bugün geleceğe yönelik ümidi ve olumlu beklentileri hala varsa, bu tamamen Vatan Partisi’nin verdiği mücadelenin sonucudur.

Onun için 7 Haziran seçimleri Vatan Partisi’nin bugüne kadar CHP ve MHP’ye verilmiş olan oylarının kendi öz partilerine dönüğü seçimler olacaktır.

Mehmet Bedri Gültekin
[email protected]
ulusalkanal.com.tr

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.