Ey Coni gel tapusunu da verelim!


Bülent Esinoğlu

Bülent Esinoğlu

13 Mart 2015, 12:25

Amerika’nın 2016 Başkan adayı Rand Paul,” Kürdistan için kendi ellerimle sınırlar çizeceğim. Söz veriyorum, Türkiye’den toprak alınacak.” Dedi.

Bu ve buna benzer ifadeleri, emekli CIA İstasyon Şefleri, Emekli Bakanlar ve bürokratlardan işitiyor ve okuyorduk.

Yarın Amerikan Başkanlığına gelebilecek birisinin, Türkiye’den toprak alınacağını, bakkaldan peynir alır gibi ifade etmesi, geldiğimiz durumu anlatması bakımından çok önemlidir.

Biraz karamsarmış gibi görünme pahasına, Paul’un bu sözleri söyleme cesaretini, nereden aldığını anlamaya çalışacağım.

-Gümrüklerimiz açık. Ulusal pazarlarımız bizim olmaktan çıkmış.

-Sınırlarımız belirsiz. Coğrafya bizim olmaktan çıkmış.

-Batı da, Ege de, 16 adaya Yunanlılar el koymuş.

-Güney Doğu sınırlarımız İslamcı terör ve etnik terörle kaplanmış.

-Terörle mücadele edilmesine iç ve dış odaklar izin vermiyor.

-Birinci Dünya Savaşından önce, önümüze Sevr diye koydukları maddelerin yeniden güncellendiği şartlar oluşmuş.

-Ermeni sorunu, Kürt Sorunu, din elden gidiyor sorunu hepsi yeniden, Batı tarafından önümüze konulmuş.

- Bu Coni, Türkiye’ye baktığı zaman, kendilerinin dayattıkları konularda çok mesafe alındığına kanaat getiriyor. Mevcut yönetimlerin, Amerika’nın dediklerinin dışına çıkamayacağını sanıyor. Ve Türkiye’den toprak alınabileceğine kolaylıkla karar veriyor.

Coni hesap kitap yaparken, bir şeyi hesaba dâhil etmiyor.

Türk halkını hesaba katmadan cetvelle sınır çiziyor. Türk halkını, Türkiye’yi yönetenleri gibi sanıyor. Amerika ne isterse verir.

Osmanlıyı paylaşırken de, öyle sanmışlardı. Bir Kurtuluş Savaşının çıkabileceğine bile ihtimal vermiyorlardı. Batı’dan baktılar mı, sadece Osmanlı Hanedanını görüyorlardı. Her şeyi hanedanlık sanıyorlardı.

Şimdi de kendileri ile işbirliği yapan iktidarı her şey sanıyorlar.

Bölünmeyi içerden ve dışarıdan ne derecede zorladıkları çok açık.

Paul’un bu sözleri; “Amerika bizi niye bölsün, bölünmüş Türkiye Amerika’nın ne işine yarar” diye yorumlayan, Türk olmayan Türk yöneticilere Kapak Olsun.

Vatanseverlerin bölünme konusundaki hassasiyetinin, ne derece haklı olduğunu ortadadır.

Toprak koparma meselesinin, Amerika’nın, en yetkili yerine, gelecek birisi tarafından söylenmiş olması, belki, bazı dünyadan habersizleri uykudan uyarır.

Şimdiye dek, topraklarımızda, gözü olan birisine karşı, resmi ağızlardan en ufak bir tepkinin çıkmaması, bölünme konusunda iktidarın hiçbir hassasiyetinin olmadığını gösteriyor.

Yazıklar olsun.

13.2.2015, [email protected] 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cem Hayrullah Özbudun - 3 yıl önce
hocam...niçin itirazları olsun ki? onları bulundukları konuma getirenler bu vatanı bölüp-çarpıştırıp, kesip-biçip, soyup-satıp yok etme "görevi" ile tepemize indirmediler mi?  hainler bunca yıl vazifelerini gayet iyi icra ettiler ve etmeye devam etmekteler ( ! )
suç bizde...halkımızın gerçekleri idrak etmelerini sağlayıp üzerlerinden bu ölü toprağını atmalarını sağlamakta zorlanıyoruz. demek ki düşmandan ders alıp bizim de "asimetrik" düşünüp hareket etmeyi öğrenmemiz gerek...çünkü bu halk bir uyandımı hiç bir güç önünde duramayacak...aynı vahdettin zamanında olduğu gibi.  

düşman tekrar o eski sevr'i ısıtıp önümüze koyadursun...biz de tekrar onu kendisine yedirmeyi biliriz.
Avatar
Suna Yasakçı - 3 yıl önce
sayın esinoğlu
amerikanın bu türkiye düşmanlığı neden kaynaklanıyor tabii ki bu düşmanlık yeni değil 100 senedir vardı da bir vahdettin zamanında birde şimdi vatan hainleri çıktıkça kendilerine alan açılıyor.kurtulmak zor gibi görünüyor.bu kadar küstahlaştıklarına göre