banner977

banner1066

14 bin kez yaptığı ByLock görüşmesine "teknik hata" dedi

Kayseri'de FETÖ sanığı eski polis, ByLock üzerinden 14 bin 258 kez mesajlaşmasına rağmen "teknik bir hata olduğunu düşünüyorum" şeklinde savunma yaptı

GÜNDEM 05.10.2017, 16:28
14 bin kez yaptığı ByLock görüşmesine "teknik hata" dedi
Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında hakkında açılan davada eski polis, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock üzerinden 14 bin 258 kez mesajlaştığı tespit edilmesine rağmen bunun teknik bir hata olduğunu savundu.

Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesinde, Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilen tutuklu eski polisler Mehmet Kara, İsmail Ademoğlu ve Nusret Karslı ile Şaban Temur'un, ayrı dosyalardan yargılanmalarına devam edildi.

Mahkeme heyeti, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan yargılanan sanıklardan Kara'ya, cep telefonundaki ByLock programından 14 bin 258 kez mesajlaştığının tespit edildiğini söyledi.

ByLock programı yüklü telefonun kendisine ait olduğunu belirten Kara, 10 yıldır kullandığını kaydetti. Telefonu kendisinden başka kimsenin kullanmadığını öne süren Kara, "ByLock programını indirmedim ve kullanmadım. Kesinlikle bir yanlışlık vardır. Teknik bir hata olduğunu düşünüyorum." dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, dosyadaki eksiklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

Aynı mahkemede yargılanan diğer sanıkların cep telefonlarında yüklü ByLock programının teknik inceleme sonuçları da duruşma tutanaklarına geçirildi. Sanıklardan İsmail Ademoğlu'nun 4 bin 995, Nusret Karslı'nın 420, Şaban Temur'un da 668 kez ByLock üzerinden mesajlaştığı tespit edildi.

Sanıklar, iddiaları reddederek, tahliyerini istedi.

Mahkeme heyeti, 3 sanığın da tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmaları erteledi. 
Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P