banner1198

banner1199

banner1197

ABD heyeti terörist Fetullah Gülen için Türkiye'ye geliyor

ABD Adalet Bakanlığı, FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'in iadesiyle ilgili konuların ele alınması için önümüzdeki günlerde Türkiye'ye bir heyet gönderecek.

GÜNDEM 20.08.2016, 10:59 20.08.2016, 11:07
ABD heyeti terörist Fetullah Gülen için Türkiye'ye geliyor

Obama yönetiminden bir yetkili, Bloomberg'e yaptığı açıklamaya göre, ABD'li heyet, Türk hükümetinin "Gülen'le ilgili iddialarını" dinleyecek.

15 Temmuz'daki FETÖ'cü hain darbe girişiminin ardından hükümet, Gülen'in iadesi için, ABD'ye "acil tutuklama ve iade" talebinde bulunmuştu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ geçen hafta yaptığı açıklamada, Gülen'in Türkiye'ye iade süreciyle ilgili dört ABD'li uzmanın Türkiye'ye geleceğini duyurmuştu.

Bozdağ, "ABD'den Türkiye'ye öncelikle uzman bir heyetin Türkiye'ye gelip sonra da bizden bir heyetin ABD'ye gitmesini önerdik. ABD Adalet Bakanlığı yetkilileri dün itibarıyla 4 uzman kişiyi Türkiye'ye gönderme kararı aldı. 22 Ağustos'ta Türkiye'ye gelecekler. Bunlardan 3'ü Adalet Bakanlığı temsilcisi, biri de Dışişleri Bakanlığı temsilcisi. 23-24 Ağustos'ta buradaki muhataplarıyla görüşmeler yapacaklar. Fethullah Gülen'in iadesi artık sadece Türkiye'nin ya da ABD'nin konusu değil bütün dünyanın yakından takip ettiği ortak bir konudur" demişti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P