banner977

banner1066

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi tutuklandı!

17-25 Aralık 2013 öncesi FETÖ şüphelisi polis müdürleri ve firari eski savcı Zekeriya Öz ile irtibatı tespit edilen ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi M.T, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı

GÜNDEM 04.10.2017, 22:35 04.10.2017, 23:36
ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi tutuklandı!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'ye ilişkin  yürütülen soruşturma kapsamında, 17-25 Aralık 2013 öncesi meslekten ihraç edilen  firari eski savcı Zekeriya Öz ve FETÖ şüphelisi eski polis müdürleriyle de  irtibatlı olduğu tespit edilen ABD'ninİstanbul Başkonsolosluğu görevlisi M.T,  ''Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs'', ''casusluk'' ve ''Türkiye  hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs'' suçlarından tutuklandı. 
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca,  FETÖ'nün 17-25 Aralık 2013'teki kumpasına ilişkin yürütülen soruşturma  kapsamında, hakkında dava açılan eski polis müdürleri Yakup Saygılı, Nazmi Ardıç,  Mahir Çakallı ve Mehmet Akif Üner ve firari eski savcı Zekeriya Öz ile irtibatı  tespit edilen ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi M.T, gözaltına alındı.
 
Emniyetteki işlemleri tamamlanan ve bugün Çağlayan'daki İstanbul  Adalet Sarayına getirilen şüpheli M.T, savcılıkça ifadesi alındıktan sonra  tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.
 
Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli M.T,'nin ''Anayasal düzeni  ortadan kaldırmaya teşebbüs'', ''Devletin gu?venlig?i veya ic? veya dıs? siyasal  yararları bakımından, nitelig?i itibarıyla, gizli kalması gereken bilgileri,  siyasal veya askeri? casusluk maksadıyla temin etmek'' ve ''Türkiye Cumhuriyeti  hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs'' suçlarından tutuklanmasına karar verdi.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P