banner1199

banner1197

banner1203

ABD'nin Türkiye'ye yaptığı "PKK ile masaya oturun" çağrısına Vatan Partisi'nden yanıt geldi

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye'ye yaptığı "PKK ile masaya oturun" çağrısına yanıt Vatan Partisi'nden geldi. Uluslararası İlişkiler Bürosu'ndan yapılan açıklamada, "Türkiye terörle mücadelede kararlıdır. ABD'nin bu tavrı kesinlikle kabul edilemez" denildi. Açıklamaların, ABD'nin ve PKK'nın çaresizlik göstergesi olduğu belirtildi.

GÜNDEM 02.09.2015, 16:14 02.09.2015, 16:23
ABD'nin Türkiye'ye yaptığı "PKK ile masaya oturun" çağrısına Vatan Partisi'nden yanıt geldi

Vatan Partisi Uluslararası İlişkiler Bürosu, Türkiye’nin PKK operasyonlarına yönelik ABD Hükümeti ve bazı yayın organları tarafından yapılan açıklamalara yanıt verdi.

Açıklama şu şekilde:

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK’ya karşı başarılı operasyonları, Amerika Birleşik Devletleri’ni telaşa düşürdü. Amerikan kurumları, Dışişleri Bakanlığı’ndan önde gelen gazetelerine, düşünce kuruluşlarından sivil toplum kuruluşlarına değin, PKK’yı ezilmekten kurtarmak için seferberlik başlattı.

MARK C. TONER İSTİFA ETMELİDİR

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Mark C. Toner 31 Ağustos 2015 tarihinde düzenlediği basın toplantısında PKK ile Türkiye’yi “iki taraf” ilan etmiş, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bölücü terörle mücadelesini “şiddet” olarak tanımlamış ve bu şiddettin bitirilmesi yönünde telkinde bulunmuştur.

ABD’nin bu tavrı kesinlikle kabul edilemez. PKK, bir terör örgütüdür, silahlarının varlığı Türkiye Cumhuriyeti’nin birliğine tehdittir, bu silahlı unsurlarla mücadele bir Vatan, Cumhuriyet ve Demokrasi mücadelesidir.Vatan Partisi, bu mücadelede uygulanan tüm yöntemleri desteklemektedir.

ABD’nin bu çağrıları, kendilerinin ve PKK’nın artan çaresizliğini göstermekten başka Türkiye’de hiçbir etki yaratmamaktadır.

Üstelik Sözcü Yardımcısı Toner, kendi devletinin PKK’nın terör örgütü olduğu değerlendirmesiyle çelişmektedir. Mark Toner açıklamalarını ivedilikle düzeltmeli ya da istifa etmelidir.

Vatan Partisi olarak ABD’yi iç politikamıza karışmamaya, terörle mücadelemize müdahale etmemeye ve terör örgütlerinin sözcülüğünü yapmamaya çağırıyoruz. Amerika Birleşik Devletleri coğrafyamızdaki tüm terör örgütlerine dolaylı ve doğrudan yardımlarına derhal son vermelidir.

NEW YORK TIMES KİMİ KIŞKIRTIYOR?

ABD’nin önde gelen gazetesi New York Times geçtiğimiz günlerdeyayınlanan bir başyazısında PKK’ya karşı operasyonları “Erdoğan’ın Kürtlerle savaşı” olarak yansıtmıştır. Bu yazı gerçeklere dayanmamaktadır.

PKK’ya karşı yürütülen operasyonlar, Türkü ve Kürdüyle tüm Türk Milleti tarafından desteklenmektedir. Milletimiz bunu en son 30 Ağustos Zafer Bayramında tekrar göstermiştir.

Erdoğan gider, Türk Milleti kalır.

New York Times ayrıca ABD Hükümeti’ni, Türkiye’ye “bölgesel etkisini kullanarak baskı yapmaya çağırmıştır”. Vatan Partisi olarak ABD’yi, bölgesel nüfuzunu tekrar gözden geçirmeye davet ediyoruz. Gazete, olmayan bir nüfuzu devreye sokmaya çalışmaktadır.

FOREIGN POLICY PKK’NIN YAYIN ORGANI MI?

Amerikan Devleti’ne yakınlığıyla bilinen Foreign Policy dergisi ise, sözde bir röportaj düzenleyerek, Cumhuriyet düşmanı bölücü terör örgütü PKK’nın tehdit ve taleplerini gündeme taşımıştır. Foreign Policy PKK’nın yayın organı mıdır? Değilse niçin, bölücü terör örgütünün Türkiye’de bir iç savaş olduğu algısı yaratma çabasını kendisine malzeme yapmaktadır.

PKK’nın tehditlerinin Amerikan yayın organları tarafından yayılması, tarafımızca örgütün artan çaresizliğinin göstergesi olarak değerlendirilmektedir.

Vatan Partisi bölücü örgütlere karşı tüm bölge ülkelerinin birliğini sağlamak için çalışmaya devam edecektir.

YUNUS SONER
ULUSLARARASI İLİŞKİLER BÜROSU BAŞKAN YARDIMCISI

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (2)
Adil Aydın 4 yıl önce
Çatlak sesler pkk'yı kurtaramaz.
mustafa cenap aytepe 4 yıl önce
ÇOK GÜZEL ÇOK AMERİKADAKİ TÜRKLERE İLETİLMELI VE BEYAZ SARAY ÖNÜNDE PROTOTO EDİLMELİDİR.