banner1198

banner1199

banner1197

ABD'ye 3 FETÖ sorusu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT TIR’larının durdurulmasıyla ilgili 2 sivil FETÖ imamının Amerika Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu ile yaptığı telefon görüşmelerini tespit etti. Bu görüşmeler önce Amerikan Büyükelçiliği'ne sonra da Adalet Bakanlığı'na soruldu. Amerika, Türkiye'nin sorularını yanıtsız bıraktı

GÜNDEM 12.10.2017, 13:32
ABD'ye 3 FETÖ sorusu

Amerika'nın FETÖ ile ilgili soruşturmalarda "Türkiye bizimle irtibata geçmiyor." sözünü yalanlayan yeni bir bilgi ortaya çıktı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT TIR'larının durdurulmasıyla ilgili yürüttüğü soruşturmada , 2 sivil FETÖ imamının Amerika Büyükelçiği ve İstanbul Başkonsolsoluğu ile defalarca telefon görüşmesi yaptığını tespit etti. 

Görüşme ilk olarak Amerikan Büyükelçiliği'ne soruldu. Büyükelçililkten yanıt gelmeyince 7 Eylül'de Adalet Bakanlığı aracılığıyla Amerika Adalaet Bakanlığı'na 3 soru gönderildi.  Ancak bu sorular da yanıtsız kaldı. 

Hürriyet'in haberine göre Amerika'ya gönderilen metinde 2 sivil FETÖ imamının TIR'ların durdurulmasıyla ilgili Amerikan temsilcilikleriyle yaptıkları telefon görüşmelerinin günü, saati ve süreleri paylaşıldı. Görüşmeye ilişkin hazırlanan 3 sorunun yantılanması istendi. 

"AMERİKA'YA 3 FETÖ SORUSU: 2 sivil FETÖ imamının Amerikan Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu ile 20 Ocak, 24 Ocak, 21 Şubat ile 6 Mart tarihlerinde telefonla ile görütüştükleri tespit edilmiştir. Söz konusu telefon numaralarından belirtilen tarih ve saatlerde, 1- Hangi gerekçe ile Ankara Büyükelçiliğiniz ve İstanbul Başkonsolosluğu’nuz arandı? 2-Hangi görevlilerle görüşme yapıldı? 3-Bu görüşmenin mahiyeti neydi?"

Başkonsolosluk çalışanlarının tutuklanmasına tepki gösteren Amerika, FETÖ soruşturmalarında sürekli "Türkiye bizimle irtibata geçmiyor" açıklaması yapıyordu.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P