banner1199

banner1197

banner1203

Abdullah Ağar'dan kritik İdlib uyarısı: Bedeli çok ağır olur

Ulusal Kanal'da Halil Neblerîn sunduğu Televizyon Gazetesi'nde canlı yayına telefon ile bağlanan Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, İdlib'de son durumu değerlendirdi. 

GÜNDEM 05.02.2020, 12:57 05.02.2020, 13:21
Abdullah Ağar'dan kritik İdlib uyarısı: Bedeli çok ağır olur

Televizyon Gazetesi programında Halil Nebiler'in sorularını yanıtlayan Abdullah Ağar, İblib'de yaşananlar ve süreç hakkında, "Doğu Akdeniz gibi Suriye gibi Irak gibi asıl sonuç alınması gereken alanlardan Türkiye'yi uzaklaştırıp buralarda Türkiye'nin boğulmasını, boğuşmasını sağlamak gibi devasa bir İdlib sorunu ile karşı karşıyayız" dedi.

Ağar, Türkiye ile Rusya'nın arasında olan iyi ilişkilerin süreci hakkında da konuştu. Ağar, "Ruslarla şimdiye kadar inşa ettiğimiz bir bina var. Zorlu süreçlerden geçerek geldik... Çok büyük fedakarlıklarla, jeopolitik iş birlikleriyle, nükleer enerji başta olmak üzere savunma sanayisinde de uzun süreç ve fedakarlıklar yaparak geldiğimiz bir süreç var"  diyerek iyi ilişkilerin devamının gerekli olduğunu belirtti. 

Ağar, Türkiye ile Rusya ittifakını hedef alan ABD'ye "Suriye-Rusya ve İran ile karşı karşıya gelmenin bedeli çok ağır olur" açıklamalarında bulundu. 

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)