banner1198

banner1199

banner1197

Adalet Bakanı Bozdağ, Gülen'in iadesi için ABD'ye gidiyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iadesi için ABD'ye ikinci bir ziyaret düzenleyeceği öğrenildi.

GÜNDEM 25.01.2017, 15:38
Adalet Bakanı Bozdağ, Gülen'in iadesi için ABD'ye gidiyor

ABD'de yeni adalet bakanının göreve başlamasının ardından FETÖ'nün iadesi ile ilgili sürecin hızlanması bekleniyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 23-24 Ekim tarihlerinde Washington'u ziyaret ederek, ABD Adalet Bakanı Loretta Lynch ile görüşmüştü.

Obama yönetimi, Türkiye'nin ısrarlı taleplerine rağmen FETÖ'nün iadesine ilişkin dosyaları mahkemeye göndermedi. ABD'nin yeni Başkanı Donald Trump, Adalet Bakanı adayı olarak Alabama Senatörü Jeff Sessions'u aday gösterdi. Yeni Adalet Bakanı'nın Senato tarafından onaylanmasınını ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın yeni Adalet Bakanı'nı önce telefonla arayacağı, ardından Washington'da görüşmeye gidebileceği öğrenildi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da katıldığı bir televizyon programında, "Sayın Trump’tan ve yeni Adalet Bakanı'ndan bu konuda bir bakış açısı geliştirmelerini beklediğimiz ve geliştireceklerine dair inancımızın yüksek olduğunu ifade etmek isterim. Umarız bir hayal kırıklığı yaşamayız. ABD Adalet Bakanı ile yeni bir görüşme olabilir. Yeni Adalet Bakanı görevine başladıktan sonra bir yeni ziyaret yapma ihtimali de olabilir" açıklamasında bulunmuştu.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P