banner1199

banner1197

Akar ve Fidan yeniden Moskova'ya gidiyor

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'nun bugün Moskova'da Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Hakan Fidan ile bir haftalık aranın ardından yeniden bir araya geleceği açıklandı.

GÜNDEM 24.08.2018, 10:04 24.08.2018, 11:27
Akar ve Fidan yeniden Moskova'ya gidiyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Moskova'da. 

Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile bir araya gelecek. Görüşmenin ağırlıklı gündemi Suriye'deki son durum ve İdlib'e ilişkin gelişmeler olacak. 

Çavuşoğlu, Moskova'ya iner inmez sosyal medyadan 'Suriye'deki barış ve istikrarın tesisine yönelik ortak çabalar ile Türkiye-Rusya'nın gündemindeki diğer konuları ele alacağımız ziyaretimiz için Moskova'dayız' mesajını paylaştı.

Lavrov ile Çavuşoğlu en son 14 Ağustos'ta Ankara'da düzenlenen Büyükelçiler Toplantısı'nda bir araya gelmişlerdi. 

Öte yandan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Hakan Fidan da Moskova'da.

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Şoygu ve Akar arasındaki görüşmede Suriye'deki son durum ele alınacak.

Açıklamada, "Şoygu ve Akar, bölgesel güvenlikle ilgili güncel konular, Suriye'deki durum ve askeri kurumlar düzeyindeki Türk-Rus işbirliği ile ilgili geçen hafta başlattıkları kapsamlı diyaloğa devam edecek" dendi.

Şoygu ve Akar'ın 17 Ağustos'ta Moskova'da yapıcı bir görüşme gerçekleştirdiğini anımsatan bakanlık, o görüşmede sığınmacıların eve dönmesi de dahil olmak üzere Suriye'deki insani durumun en kısa sürede düzeltilmesi konusuna özel önem verildiğinin altını çizdi.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
18°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P