banner1199

banner1197

AKP'de değişim takvimi belli oldu

AKP'deki görev değişikliklerine ilişkin takvim belli olmaya başladı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 26-27-28 Nisan tarihlerinde Kızılcahamam'da yapılacak parti kampında değişim için nabız yoklayacak. Erdoğan'ın radarında ise seçimlerde başarı elde edemeyen il teşkilatları olacak.

GÜNDEM 15.04.2019, 23:39

AKP'de yapılacak görev değişikliklerine ilişkin gözler Kızılcahamam kampına çevrildi.

Kampta seçim sonuçları, seçim manifestosundaki hedefler, MHP ile oluşturulan ittifakın aldığı oyun analizi ve teşkilatlardaki değişim gibi başlıklar ele alınacak.

Hürriyetin haberine göre; Erdoğan, kampta partide ve kabinede yapılacak değişikliklere ilişkin nabız yoklayacak.

Başta Ankara, İstanbul ve Antalya gibi kentlerin kaybedilmesi ile diğer seçim bölgelerine ilişkin hazırlanan raporlar da masada olacak. Bu kapsamda Erdoğan bazı il yöneticilerini bire bir dinleyecek. Bir önceki seçimlere göre başarısız olan ve kampanya sürecini iyi yürütemeyen iller ise Erdoğan'ın radarında olacak.

Seçim kampanyasında kullanılan söylemler, aday tercihlerinin oya yansıması ve ekonomik gelişmelerin ne kadar etkili olduğu tartışılacak.

Ayrıca kampta MHP ile yapılan ortaklık ta değerlendirilecek. Seçim sonuçları analiz edilirken AKP'nin aldığı oy ile Cumhur İttifakı'nın oyu ayrı ayrı konuşulacak.


ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
17°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P