AKP'li Naci Bostancı'dan 31 Mart yerel seçim anketleriyle ilgili flaş açıklama

AKP TBMM Grup Başkanı Naci Bostancı, Best FM’de Ufuk Karcı’nın sorularını cevaplandırdı. Bostancı, "Anket şirketleri eskinden, birbirini teyit eden sonuçlar verirdi. Ancak şimdi bunu göremiyoruz. Muhtemelen, kararsız kümesine ilişkin durum, bu problemi doğuruyor veya örneklemler mi yanlış seçildi bilemiyorum" ifadelerini kullandı

AKP'li Naci Bostancı'dan 31 Mart yerel seçim anketleriyle ilgili flaş açıklama

Anket şirketlerine yönelik eleştirileri değerlendiren AKP TBMM Grup Başkanı Naci Bostancı, Best FM'de kritik açıklamalar yaptı.

AKP'li Naci Bostancı şunları söyledi:

"Anket şirketleri eskinden, birbirini teyit eden sonuçlar verirdi. Ancak şimdi bunu göremiyoruz. Muhtemelen, kararsız kümesine ilişkin durum, bu problemi doğuruyor veya örneklemler mi yanlış seçildi bilemiyorum. Ancak bu, şu anlama gelmiyor: AK Parti, anketçileri sildi! Böyle bir durum elbette yok. Bunlardan faydalanmaya devam edeceğiz. Sadece bu, birbirini teyit etmeyen sonuçlarla ilgili bir eleştiri, güvensizlik ifadesini kullandı Sayın Cumhurbaşkanı."


MHP'DEN AÇIKLAMA

Anket sonuçlarının kamuoyunu yanılttığı gerekçesiyle TBMM'ye kanun teklifi sunduğunu aktaran MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, "Vermiş olduğumuz kanun teklifi, şu anda komisyonda. Hatırlanacağı üzere Sayın Cumhurbaşkanı da bu konuda rahatsızlıklarını dile getirdi. Şimdi bir anket yayınlanıyor bir adayı yüzde 60 gösteriyor. Ama başka bir anket yayınlanıyor, aynı adayı yüzde 30 gösteriyor, yani bu kadar farklılığın olması şunu gösteriyor, demek ki burada bir güvensizlik var. Anketlerle ilgili künyeyi soruyorsunuz, bu anketi kime yaptınız bugün en basit bir anketin bilimsel esas ve kurallara uyarak maliyeti 30-40 bin lira. Türkiye genelinde çok daha fazla sadece bir ilden bahsediyorum" demişti.

ulusal.com.tr