banner1199

banner1197

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten YSK, Ankara ve İstanbul açıklaması

AKPSözcüsü Çelik, "Ankara ve İstanbul açısından sandık sonuç tutanakları ile sayım-döküm çizelgesi arasındaki uyumsuzluk bizim açımızdan net bir şekilde gözüküyor. Bu uyumsuzluğu gidermek üzere bu itirazların yapılmasından daha doğal bir şey yoktur." dedi. Çelik, "Biz, sandığa giden her oyun takipçisiyiz. Herkes oyuna sahip çıksın." diye konuştu

GÜNDEM 02.04.2019, 00:25 22.04.2019, 21:21
AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten YSK, Ankara ve İstanbul açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin genel merkezinde 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çelik, burada yaptığı açıklamada, "Ankara ve İstanbul açısından sandık sonuç tutanakları ile sayım-döküm çizelgesi arasındaki uyumsuzluk bizim açımızdan net bir şekilde gözüküyor. Bu uyumsuzluğu gidermek üzere bu itirazların yapılmasından daha doğal bir şey yoktur." ifadelerini kullandı.

"Biz sandığa giden her oyun takipçisiyiz"
"Biz, sandığa giden her oyun takipçisiyiz. Herkes oyuna sahip çıksın." diyen Çelik, "YSK'de yürüyen, son derece olağan, bütün siyasi partilerin hep beraber gözlemlediği bu süreçle ilgili, sanki birtakım manipülasyonlar yapılıyormuş, birtakım örtbas etme faaliyetlerine giriyormuş gibisinden sosyal medya başta olmak üzere yapılan açıklamalar karşısında hassasiyetimizin altını çiziyoruz." diye konuştu.

"Meşru bir süreç, herkes saygı duymalıdır"
YSK'nin süreci hukuk içerisinde işleteceğini söyleyen Çelik, şunları kaydetti:
"Meşru bir süreç gidiyor. Sürece herkes saygı duymalıdır. Yüksek Seçim Kurulu, deneyimiyle, kapasitesiyle hukuk içerisinde süreci işletecektir."

Çelik, şöyle devam etti:
"Sonuç ne olursa olsun, milletimizin talimatıdır deyip başımızın üstünde bir emanet gibi taşıyacağız ve saygı duyacağız."

 

Yorumlar (1)
Haklısın 8 ay önce
Sn: Çelik bundan önceki seçimlerde aynı söylem diğer partilerin sözcüleri tarafından dile getirildiğinde neden bu şekilde değerlendirmediniz. Neden farklı kurumların geçerli kararıdır diye yorumlayarak konuyu kapattınız
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P