banner1199

banner1197

banner1203

AKP’de moraller bozuk: 'İçimizden vurulduk'

HALK oylaması nedeniyle 16 Mart tarihinden beri kapalı olan Meclis bir günlük çalışma sonrasında yeniden tatil edildi.

GÜNDEM 19.04.2017, 10:20 19.04.2017, 10:21
AKP’de moraller bozuk: 'İçimizden vurulduk'

Mecliste AKP milletvekillerinin moralinin bozuk olduğu gözlendi. Meclis bir ay aradan sonra dün yeniden çalışmalarına başladı.

Meclis çalışmalarına katılan milletvekillerinin morallerinin bozuk olduğu görülürken, AKP milletvekillerinin kendi aralarında yaptıkları konuşmalarda, “İçimizden vurulduk” ifadelerini kullandıkları görüldü.

Bu arada dün çalışmaya başlayan Meclis AKP grup önerisi ve AKP oylarıyla tekrar tatile sokuldu. TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi Meclis’i tatile sokacak bir durum olmamasına rağmen 2 Mayıs tarihine kadar tatil kararı verildiğini kaydederek, “Belli ki halk oylaması ile ilgili tartışmalar önlenmeye çalışılıyor” dedi.

AKP ise Meclis’in tatile sokulmasına gerekçe olarak, uyum yasalarını çıkarmadan önce milletvekillerinin hem dinlenmesi hem de seçim bölgelerine giderek teşekkür etmek istemelerini gösterdi. CHP TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay Meclis’in yeniden tatil edilmesine karşı çıkarak, “Meclis’te yapılacak çok iş var. KHK’ların bir an önce görüşülmesi gerekiyor. Ama iktidar buna yanaşmıyor. Başka bir hesapları da olabilir” ifadelerini kullandı. AKP’li bir İstanbul Milletvekili de arkadaşlarının moralsiz olduğunu belirterek, “Şu anda verimli bir çalışma ortamı yok. Halk oylamasında beklenti yüksekti. Ama beklenen olmadı. Evet oyları fazla ama yaşanan tartışmalar, YSK’nın kararı, galibiyetin net olmaması moralleri bozdu. Ortalığın sakinleşmesi lazım” diye konuştu. Aydınlık

Yorumlar (0)