banner1198

banner1199

banner1197

AKP'den flaş mazbata başvurusu! AKP'li Ali İhsan Yavuz'dan YSK'ya başvuru açıklaması! Maltepe'de son durum ne

AKP, İstanbul seçimleriyle ilgili itirazlar sonuçlanmadan mazbata verilmemesi için İstanbul İl Seçim Kurulu'na başvurdu. AKP İl Başkanı Şenocak, İl Seçim Kurulu'na YSK'nın vereceği karara kadar İstanbul'da mazbatanın düzenlenmemesi talebiyle başvurduklarını bildirdi. AKP Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin İPTALİ ve YENİLENMESİNE dair 'Olağanüstü İtiraz'ımızı bugün saat 16:00 itibarıyla yapmış bulunuyoruz. Amacımız; yasal yolları kullanarak İstanbul seçimini şüphe ve şaibeden arı hale getirmektir. Seçimin sonucuna müessir daha bir çok olay sebebiyle, söz konusu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına ilişkin seçimin İPTALİ ve YENİLENMESİ konusunda YSK'ya 'Olağanüstü İtiraz'da bulunduk. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." açıklaması yaptı. Bu arada Maltepe'de sayılmayı bekleyen sandık sayının 43 olduğu aktarıldı

GÜNDEM 16.04.2019, 18:24 23.04.2019, 01:49
AKP'den flaş mazbata başvurusu! AKP'li Ali İhsan Yavuz'dan YSK'ya başvuru açıklaması! Maltepe'de son durum ne

AKP, İstanbul seçimleriyle ilgili itirazlar sonuçlanmadan mazbata verilmemesi için İstanbul İl Seçim Kurulu'na başvurdu.

AKP İl Başkanı Şenocak, İl Seçim Kurulu'na YSK'nın vereceği karara kadar İstanbul'da mazbatanın düzenlenmemesi talebiyle başvurduklarını bildirdi.

AKP'NİN YSK'YA BAŞVURUSU

AKP Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin İPTALİ ve YENİLENMESİNE dair "Olağanüstü İtiraz"ımızı bugün saat 16:00 itibarıyla yapmış bulunuyoruz. Amacımız; yasal yolları kullanarak İstanbul seçimini şüphe ve şaibeden arı hale getirmektir." açıklaması yaptı.

AKP'li Yavuz, şunları belirtti:

"Gerçekten, İstanbul Seçimlerinin neticesine müessir çokça olay, hal ve usulsüzlük var.

Örneğin;

Oy Sayım ve Döküm Cetvellerine ilişkin usulsüzlükler (Mühürsüz, imzasız, boş, eksik vs.yüzlerce sayım döküm cetveli)

298 sayılı kanuna aykırı olarak kısıtlı, ölü, mahkum ve tutuklu seçmenlerin mükerrer seçmen kayıtları,

Sandık kurullarının oluşturulmasına dair 298 sayılı kanuna açık aykırılıklar ve usulsüzlükler,

Kayıp oy pusulaları

Seçimin sonucuna müessir daha bir çok olay sebebiyle, söz konusu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına ilişkin seçimin İPTALİ ve YENİLENMESİ konusunda YSK'ya 'Olağanüstü İtiraz'da bulunduk. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

MALTEPE'DE 43 SANDIK KALDI

Bu arada Maltepe'de sayılmayı bekleyen sandık sayının 43 olduğu aktarıldı.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
21°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P