banner1199

banner1197

banner1203

AKP'yi sarsan yolsuzluk operasyonunda hangi suçlamalar yer alıyor?

Ulusal Kanal, AKP'li bakan oğullarının da yer aldığı üç ayrı soruşturma ile ilgili çok önemli bilgilere ulaştı. İşadamlarının AKP'li bakanlara işlerini halletmek için rüşvet verdiği ve bakan çocuklarının, rüşvete aracılık ettikleri ortaya çıktı. 137 milyon dolara ulaşan rüşvet, kamera kayıtları ve teknik takip ile belgelendi... İşte Türkiye'yi ayağa kaldıran yolsuzluğa ilişkin şok eden bilgiler...

GÜNDEM 17.12.2013, 23:20 17.12.2013, 22:23
 Ulusal Kanal, 37 kişinin gözaltına alındığı yolsuzluk soruşturmasındaki suçlamalara ulaştı.

Üç ayrı soruşturmadan ilki ve en büyüğü AKP'li bakanların da içinde olduğu 137 milyon liralık rüşvet dosyası.

2008'de MASAK'ın hazırladığı raporda şüpheli gösterilen Rıza Sarraf hakkında 2012 yılında başlatılan soruşturma, bakanlara uzandı.

Ulusal Kanal'a ulaşan bilgilere göre, teknik takip sonucu; Sarraf'ın İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'ın rüşvet aldığının belgelendiği belirtildi. Bakanlara verilen rüşvet, kamera görüntüleri ve dinleme kayıtlarına yansıdı.

Sahte belge ve hayali ihracatla suçlanan Sarraf’ın, bakanlar Güler, Çağlayan ve Bağış ile Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan’a rüşvet verdiğinin tespit edildiği öne sürüldü. İddiaya göre, Gözaltına alınan Kaan Çağlayan ve Barış Güler'in rüşvet trafiğinde oynadığı etkin rol, hem teknik hem fiziki takiple görüntülendi ve delillendirildi.

Soruşturma bilgisinin Bakan Güler'e sızma ihtimaline karşı baskınlar erkene alındı.

Bakanlardan Çağlayan'a 110 milyon lira, Güler'e 20 milyon lira ve Bağış'a 3 milyon lira rüşvet verildiği öne sürüldü.

Adliye kaynakları, teknik takipte, Sarraf'ın kendisine koruma tahsisi ve yakınlarına usulsüz Türk vatandaşlığı karşılığında Güler'e rüşvet verdiğini belirtti. Usulsüz yüksek miktardaki para transferi için de Ekonomi Bakanı Çağlayan ile Halk Bankası Genel Müdürü Aslan'a rüşvet verildiği de iddia edildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
mesut kahraman 6 yıl önce
iddaalar dogruysa bakan efendiler haram para icin araci olarak cocuklarini kullanmislar yazik cok yazik bir dusunun cocullariniz sizi nasil hatirlayacak ....bir babam vardi yetim hakki yiyordu