banner1199

banner1197

Ankara bunu konuşuyor: Melih Gökçek...

Melih Gökçek ve bazı belediye başkanları için geri sayım başladı. AKP Merkez Yürütme Kurulu’nda konu masaya yatırıldı, değiştirilmesi düşünülen belediye başkanları için ekim ayı sonu ya da kasım ayı başına kadar süre tanındığı belirtildi. Eğer başkanlar istifa etmezse, son noktayı AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan koyacak

GÜNDEM 14.10.2017, 14:05 14.10.2017, 14:05
Ankara bunu konuşuyor: Melih Gökçek...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Balıkesir ve Bursa Büyükşehir Belediye başkanları için geri sayım başladı.

AKP Merkez Yürütme Kurulu Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. 4 saat süren toplantıda, “Kadir Topbaş nezaketi içinde” görevlerini bırakmalarını istediği belediye başkanları değerlendirildi.

Buna göre, Erdoğan’ın “ısrar etmedi” dediği Niğde Belediye Başkanının kısa süre içinde istifasını açıklayacağı ifade edildi. Ankara, Balıkesir ve Bursa Büyükşehir Belediye başkanlarıyla ilgili sürecin ise ekim sonu kasım başı gibi tamamlanacağı vurgulandı.

Erdoğan’ın başkanların gereğini yapmamaları ihtimaline karşı da “istifa etmezlerse karşımıza alır konuşuruz” dediği öne sürüldü. MYK’da değiştirilmesine gerek görülmeyecek diğer belediye başkanları olursa, bunlarla ilgili sürecin de yılsonuna kadar bitirilmesi öngörüldü.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek de dün Ankara’nın başkent oluşunun 94’üncü yıldönümü programında konuştu. Gökçek, “Verilen imkanlarla bunları yaptık. Ankara çok daha güzellerine layıktır. Bundan sonraki yıllarda çok daha güzel şeyler de yapılacaktır” ifadelerini kullandı. Bu ifadeler veda konuşması olarak yorumlandı.

Gökçek’in istifasından sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayları arasında Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın isimleri öne çıkıyor.
 
ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P