banner1198

banner1199

banner1197

Asos bölgesinde 80'den fazla terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak'ın kuzeyindeki Asos bölgesine düzenlediği hava harekatlarında terör örgütü PKK'ya ait 77 hedefi vururken 80'den fazla teröristi etkisiz hale getirdi

GÜNDEM 05.12.2017, 12:49 05.12.2017, 12:54
Asos bölgesinde 80'den fazla terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Irak'ın kuzeyindeki Asos bölgesine düzenlediği hava harekatlarında terör örgütü PKK'ya ait 77 hedefi vururken 80'den fazla teröristi etkisiz hale getirdi. Türkiye sınırına yaklaşık 150 kilometre mesafede bulunan Asos bölgesine yığınak yapan PKK terör örgütüne büyük darbe vuruldu. Türk savaş uçaklarınının son dönemlerde sınır hattı haricinde ilk kez Irak'ın kuzeyinde daha içeriye girerek terör örgütü PKK hedeflerini vurduğu belirtildi.

ASOS BÖLGESİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Irak'ın kuzeyindeki Asos bölgesine yığınak yaptıklarının tespit edilmesi üzerine TSK düğmeye bastı. TSK Asos bölgesine geniş kapsamlı 2 ayrı hava harekatı düzenlendi.

80'DEN FAZLA TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Asos bölgesine ilk hava harekatı 27 Kasım 2017 tarihinde düzenlendi. Türk savaş uçaklarının katıldığı hava harekatında terör örgütü PKK'ya ait olduğu tespit edilen silah deposu, sığınak, barınak ve benzeri toplam 36 hedef imha edildi. TSK tarafından bu hava harekatına yapılan ikinci bilgilendirmede, bölgeden elde edilen ilk bilgiler ışığında hava harekatı sonucunda bölge sorumlularının da yer aldığı 80'den fazla teröristin etkisiz hale getirildiği, çok sayıda yaralı teröristin bulunduğu, ölü sayısının daha da artabileceği belirtildi. Ayrıca saldırıda büyük bir cephanelik, silahlı 2 araç ve örgüt tarafından kullanılan sığınak ve barınakların büyük oranda tahrip edildiğinin tespit edildiği belirtildi.

İKİNCİ HAVA HARETINDA 36 HEDEF TAHRİP EDİLDİ

Asos bölgesine dün düzenlenen ikinci hava harekatında ise terör örgütü PKK'ya ait olduğu tespit edilen silah deposu, sığınak, barınak ve benzeri toplam 36 hedef başarıyla tahrip edildi.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P