banner1199

banner1197

banner1203

Aydınlık gazetesi yazarı İsmet Özçelik: AKP'deki 'Gizli FETÖ'cüler

Aydınlık gazetesi yazarı İsmet Özçelik, bugünkü yazısında, "AKP yönetiminde, hükümette, milletvekilleri arasında, il ilçe örgütlerinde FETÖ’cüler olduğu biliniyor. ByLock kullananlar belli. Bu kişilerin mesajları da elde. Temizlik için düğmeye ne zaman basılacağı tartışılıyor. Temizlik göstere göstere mi yapılacak, yoksa ince bir yöntemle mi? İki görüş var. Birinci görüş, Meclis’teki sayı da dikkate alınarak operasyonun yerel ve genel seçimlerde yapılması. İkinci görüş ise, operasyonun partiyi de sarsarak gerçekleştirilmesi" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 10.05.2017, 16:31
Aydınlık gazetesi yazarı İsmet Özçelik: AKP'deki 'Gizli FETÖ'cüler
İsmet Özçelik'in yazısı şöyle:

AKP’de 21 Mayıs’ta yapılacak olağanüstü kurultay hazırlıkları sürüyor. Erdoğan parti yönetimi için titiz bir çalışma yürütüyor. Yurt dışı gezilerde bile uçakta bu konunun üzerinde durduğu vurgulanıyor.

Belirlenen isimlerin FETÖ ile ilişkileri sorgulanıyor. Geçmişte FETÖ’ye ne kadar yakın oldukları, ilişkilerini kesip kesmedikleri araştırılıyor. Doğru tespit yapmak için istihbarattan da yardım alındığı konuşuluyor.

İKİ YÖNTEM

AKP yönetiminde, hükümette, milletvekilleri arasında, il ilçe örgütlerinde FETÖ’cüler olduğu biliniyor. ByLock kullananlar belli. Bu kişilerin mesajları da elde. Temizlik için düğmeye ne zaman basılacağı tartışılıyor.

Temizlik göstere göstere mi yapılacak, yoksa ince bir yöntemle mi? İki görüş var. Birinci görüş, Meclis’teki sayı da dikkate alınarak operasyonun yerel ve genel seçimlerde yapılması. İkinci görüş ise, operasyonun partiyi de sarsarak gerçekleştirilmesi.

KAMUOYUNU İKNA

Temizliğin yerel ve genel seçimlerde yapılmasını isteyenler daha çok geçmişte FETÖ ile yakın teması olanlar. İşi zamana yaymaya çalışıyorlar. “Ya eşek ölür, ya padişah ölür, ya da biz” taktiği izliyorlar.

Ancak partide,  FETÖ’nün ve 15 Temmuz darbe girişiminin “siyasi ayağı” ile ilgili hassasiyet yüksek. Bir an önce FETÖ temizliği yapılmasını isteyenler bastırıyor. “Siyasi ayağın üstüne gitmezsek FETÖ operasyonlarında halkı ikna edemeyiz. Bu da önümüzdeki yerel ve genel seçimlerde aleyhimizde olur” diye ısrar ediyorlar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bu görüşte olduğu bildiriliyor.

‘EVET’E SIĞINAN FETÖ’CÜLER

“Cumhurbaşkanlığı Sistemi” öngören anayasa değişikliğinin Meclis’teki görüşmeleri sırasında “Evet” çığırtkanlığı yapan AKP milletvekilleri mercek altında.

O günlerde, AKP kulislerinde, “FETÖ’cüler ‘Evet’e sığınıyor, yaygara kopararak paçalarını kurtarmaya çalışıyorlar”  değerlendirilmesi yapılıyordu. Bu görüş değişmiş değil.

AKP’DEKİ FETÖ ARŞİVİ

AKP’de Erdoğan’a yakın bir isimle konuştuk. Partide “Gizli FETÖ”cüler olduğunu saklamadı. FETÖ temizliği konusunda fazla açık vermedi. “Elimizde partideki FETÖ’cülerle ilgili bir arşiv var.
Hata yapmamak için bu arşiv kontrol ediliyor. Kesin emin olunanlar için gelecek yok. Şüpheliler de geri plana çekilecek. Hiç merak etmeyin” demekle yetindi.

Son kararı “Reis”in vereceğini ima etti.

REİS’TEN ÇOK REİS’ÇİLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının eski metin yazarı ve AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal Pazartesi günü Yeni Şafak’taki köşesinde dikkat çekici bir yazı kaleme aldı. FETÖ soruşturmalarında yapılan yanlışlara değinen Ünal, “Skor kaygısı, bazı kurumlarda adaletin, samimiyetin, dürüstlüğün önüne geçti” ifadelerini kullandı.

Bizim sürekli gündeme getirdiğimiz konulara dikkat çekti. Fetullahçıların, kendilerini gizlemek için

masumları yem ettiğini vurguladı.

Ünal bunlarla da yetinmedi.  Özetle, “Bugün ‘Reis’ten çok Reisçi’ olanlar, darbe başarılı olsaydı, ‘Fethullah’tan çok Fethullahçı’ olurlardı” dedi. Ünal’ın yazısı önemli. AKP’deki durumu özetledi.

O İSİM NE OLACAK?

PKK’nın Aktütün saldırısı sırasında komutanlar bayram tatilindeydi. Komutanlarla ilgili tüm veriler bilgisayara yüklenmişti. Nerede tatil yaptılar, saat kaçta neredelerdi, ne zaman Ankara’ya döndüler ...
Bunlar kısa süre sonra Ergenekon tertibi için yayına sokulan Taraf gazetesinde Baransu imzasıyla yayınlandı.

Olay sonrası yapılan incelemede kayıtları (ceride) 2 nüsha olarak bilgisayardan kağıda döktüğü anlaşıldı. Bu nüshalardan biri bulundu biri bulunamadı.

Bir başka olay da Yunanistan’ın Ege adalarındaki ihlalleri ile ilgili. İhlaller kayıtlardan çıkarıldı. Şüpheli isim 15 Temmuz darbesi günü saat 16.00 sıralarında Genelkurmay’da görüldü. Bakalım AKP’deki FETÖ temizliği onu da kapsayacak mı?

İzliyoruz..!
Yorumlar (0)