banner1199

banner1197

banner1203

Başbakan Yardımcısı Canikli: Avrupa rüyası artık bitmiştir

Başbakan Yardımcısı Canikli, "Avrupa'yı Avrupa yapan, Avrupa'yı birleştiren bu değerler artık ortadan tamamen kalkmıştır, ayaklar altına alınmıştır, çiğnenmiştir. Hollanda'da bugün bu ortaya çıkmıştır ama hiçbir Avrupa ülkesi de Hollanda'nın bu eşkıya tarzı yaklaşımını kınamamıştır, eleştirmemiştir, adeta örtülü bir şekilde destek vermektedir" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 12.03.2017, 12:59 12.03.2017, 18:11
Başbakan Yardımcısı Canikli: Avrupa rüyası artık bitmiştir

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Hollanda'daki diplomatik krizle ilgili açıklamada bulundu. Canikli, ".​ Avrupa rüyası artık bitmiştir, Avrupa'da çöküş başlamıştır. Önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz, esasında İngiltere'nin AB'den ayrılması tesadüfi bir adım değildir. İngiltere, Avrupa'daki bu gelişimi görmüştür ve bu enkazın altında kalmamak için AB'den çıkma kararı almıştır." dedi.

Canikli şöyle konuştu:

 "Bugün tekrar Avrupa suç üstü halinde yakalanmıştır, maskeleri bir kez daha düşmüştür ve artık aslında Avrupa dağılma sürecine girmiştir. Bundan sonra hiç kimse, hiçbir güç Avrupa'nın dağılmasını engelleyemez. Avrupa'yı bir arada tutan evrensel değerler, insan haklarına saygılı politikalar, hukukun üstünlüğü idi. Avrupa'yı Avrupa yapan, Avrupa'yı birleştiren bu değerler artık ortadan tamamen kalkmıştır, ayaklar altına alınmıştır, çiğnenmiştir. Hollanda'da bugün bu ortaya çıkmıştır ama hiçbir Avrupa ülkesi de Hollanda'nın bu eşkıya tarzı yaklaşımını kınamamıştır, eleştirmemiştir, adeta örtülü bir şekilde destek vermektedir. O nedenle artık Avrupa sona doğru yaklaşmaktadır.​ Avrupa rüyası artık bitmiştir, Avrupa'da çöküş başlamıştır. Önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz, esasında İngiltere'nin AB'den ayrılması tesadüfi bir adım değildir. İngiltere, Avrupa'daki bu gelişimi görmüştür ve bu enkazın altında kalmamak için AB'den çıkma kararı almıştır."

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
misafir 3 yıl önce
sizin avrupa diye bir rüyaniz varmiydi ki o rüya bitecek? siz 15 yil boyunca sadece takiyye yaptiniz hedefleriniza ulasmak icin. hani su tramvay meselesi var ya, hah iste o idi sizin yaptiginiz.