banner1199

banner1197

Bayram tatilinden dönüşler başladı

Kurban Bayramı tatili nedeniyle araçlarıyla memleketlerine ve turistik bölgelere giden tatilcilerin dönüş çilesi tatilin 3. gününde başladı. Kocaeli TEM Otoyolu'nda trafik durma noktasına gelirken, Çanakkale feribot iskelesinde yaklaşık 2,5 kilometrelik kuyruk oluştu. Yarın akşam saatlerine kadar Çanakkale Boğazı geçişlerinde yoğunluğun sürmesi bekleniyor. Bayramda tatilcilerin akın ettiği Bodrum'da ise dönüş yoğunluğu yaşanıyor. Bayram dönüşü nedeniyle Anadolu Otoyolu İstanbul istikameti Gerede-Karabük bağlantı yolundan itibaren trafikte yoğunluk var

GÜNDEM 03.09.2017, 15:24 03.09.2017, 16:14
Çanakkale iskelelerinde bayram yoğunluğu

Kurban Bayramı tatilini erken tamamlayıp dönüşe geçen çok sayıda kişi Çanakkale iskelelerinde yoğunluğa neden oluyor.

Bayram tatili için günler öncesinden yola çıkıp farklı bölgelere giden vatandaşlar, dönüş için erken davrandı.

Kurban Bayramı'nın 3. gününde de dönüşlerini sürdüren binlerce aracın oluşturduğu kuyruk, Çanakkale kent merkezinde 2,5 kilometreye ulaştı.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri, trafikte aksama yaşanmaması için araçların Demircioğlu Caddesi'nde sıra oluşturmalarını sağladı.

Çanakkale Boğazı ile adalar hattındaki deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ'nin yetkilileri, boğaz hattındaki seferlerin saatsiz olarak yapıldığını belirtti.

Yetkililer, bayram tedbirleri kapsamında "doldur boşalt" sistemiyle gerçekleştirilen seferler sayesinde vatandaşların mağduriyetinin en aza indirildiğini kaydetti.

Bodrum'da uzun araç trafiği

Bayram tatili için Bodrum'a gelenler, bugünden itibaren geldikleri illere dönmeye başladı. Dönüş yoğunluğu ise bu sabahtan itibaren giderek arttı. Kıbrıs Şehitleri Caddesi ile Emin Anter Bulvarı'nda zaman zaman 1 kilometreye varan araç kuyrukları oluştu. İki kilometrelik yolu 20 dakikada tamamlayan otomobiller Milas yönüne hareket etti. Milas-Bodrum Havalimanı'nda ise büyük hareketlilik yaşandı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı havalimanında ek uçak seferleri düzenlendi.

TEM'DE YOĞUNLUK

Anadolu Otoyolu'nun Bolu ve Düzce kesiminde, Kurban Bayramı'nın bitimine bir gün kala tatilciler akıcı yoğunluk oluşturdu.

Anadolu Otoyolu'nun İstanbul istikameti Bolu kesiminde, Karabük-Gerede bağlantı yolundan itibaren araç yoğunluğu yaşanmaya başlandı.

Yoğunluk nedeniyle zaman zaman akıcı uzun araç kuyrukları oluşuyor. İstanbul-Ankara yönünde ise ulaşım normal olarak seyrediyor. 

Trafik ekipleri ulaşımın aksamaması için güzergahta aralıksız olarak yol kontrollerini sürdürüyor. 

Otoyolun Bolu Dağı Tüneli ile Kaynaşlı Gişeleri arasında da akıcı bir yoğunluk görülmeye başlandı. 

Gece saatlerinden itibaren görülen araç trafiği nedeniyle karayolları ve trafik ekipleri, güzergahta ring halinde bulunarak sürücüleri aşırı hız ve yakın takip konusunda uyarıyor.

Sarıçökek, Bıçkıyanı, 1, 2 ve 3'üncü viyadükler üzerinde görülen akıcı yoğunluğun bugün ve yarın artarak devam etmesi bekleniyor.

ulusal.com.tr
 
Yorumlar (0)
14°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P