banner1199

banner1197

banner1203

Birgül Ayman Güler’den sert çıkış

GÜNDEM 30.10.2014, 17:37 30.10.2014, 17:05
Birgül Ayman Güler’den sert çıkış

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Ayn el-Arab (Kobani)'ta IŞİD’e karşı savaşma amacıyla Habur Sınır Kapısı’ndan giriş yapan ABD bayraklı- tişörtlü peşmerge geçişine tepki gösterdi.

Kişisel twiter hesabında paylaştığı; “çok yaşa başkan obama! Kolumda dost ABD bayrağıyla; çok solcuyum; çok ilerici; hatta en sosyalistim; özgürlükçü ve eşitlikçiyim, çok!” paylaştıklarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Bu neyin kutlaması?

Açıklamasında Cumhuriyetin 91. Yılı kutlamalarına denk gelen bu geçişin manidar olduğunu belirten Güler, şöyle dedi:

“Ulusumuzun kurtuluşunun ve cumhuriyetimizin kurtuluşunun 91. yıldönümü kutlamalarında görüntülere yansıyan olaylar kamuoyunu derinden üzmüştür. Ayrıca Ermenek’te maden katliamında madende mahsur kalan işçilerimizin acısını yüreğimizde yaşarken Diyarbakır’dan gelen kalleşçe işlenen cinayet haberi acımızı büsbütün artırmışken sözde Kobani’ye ISID’la savaşmaya giden ABD bayraklı- tişörtlü peşmerge görüntüleri ve Türkiye topraklarından geçişleri sırasında atılan havai fişekler, 29 Ekim günü ‘biji serok obama’ ve ‘biji serok barzani’ sloganlarının atılması çok düşündürücü ve acıdır. Sayıları 200 bine varan Kobaniliyi misafir eden Türk halkına karşı yapılan bu kendini bilmez tutum ve davranışlar tam manasıyla kendini, tarihini ve başına gelecek olanları bilmemektir. Madencilerimizin kurtarılması için tüm Türkiye'de, en büyük Bayramın kutlamaları iptal ediliyor... İnsanlar duaya duruyor... Aynı anda yurdun bir köşesinde “Yaşasın Obama" sloganları ile kutlamalar yapılıyor... Daha da acısı eşiyle pazar alışverişi yapan bir astsubay sinsice sırtından vurularak katlediliyor. Evet "Biji Serok Obama, Biji Serok Barzani"...Bu arada da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu olsun!!!”

ulusalknal.com.tr

Yorumlar (0)