'Bölücü konferansa geçit yok'

Bölücü terör örgütü PKK'ya yakınlığı ile bilinen Bas gazetesi "Kürdistan Bölgesi Bağımsızlık Referandumu ve Türkiye-Kürdistan Bölgesi ilişkilerinin Geleceği" isimli konferans düzenleyeceğini açıkladı. Vatan Partisi Öncü Gençlik, konferansın yapılacağı otelin önünde basın açıklaması düzenledi, bölücü konferansa izin vermeyeceklerini açıkladı

'Bölücü konferansa geçit yok'

Bölücü terör örgütü PKK'ya yakınlığı ile bilinen Bas gazetesi "Kürdistan Bölgesi Bağımsızlık Referandumu ve Türkiye-Kürdistan Bölgesi ilişkilerinin Geleceği" isimli konferans düzenleyeceğini açıkladı. Yarın Ankara’nın, Tunus Caddesindeki Holiday Inn otelinde düzenlenecek olan konferansa sözde Kürdistan Parlamentosu eski Başkanı Kemal Kerküki, Kürdistan Sosyalist Demokrat Partisi Genel Sekreteri Hacı Mahmut ve Irak Parlamentosu KDP eski Sözcüsü Muayed Teyyip de katılacak.

Vatan Partisi Öncü Gençlik, konferansın yapılacağı otelin önünde basın açıklaması düzenledi, bölücü konferansa izin vermeyeceklerini açıkladı. 

Basın açıklamasını yapan Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, “Türkiye’nin güvenliğini ve toprak bütünlüğünü tehdit eden Barzani referandumu için Ankara’nın göbeğinde, Tunus Caddesindeki Holiday Inn otelinde, yarın (16.09.2017) HDP ve Barzani’nin partisi KDP temsilcilerinin katılımıyla bir destek toplantısı düzenlenecektir. Böyle bir süreçte Türkiye’nin başkentinde sözde Kürdistan’a destek toplantısına izin verilemez. Amerika’nın paralı beslemeleri Türkiye’nin kalbinde, devletin kalbinde Türkiye’yi bölme planları yapamaz. Bu sözde Kürdistan’a destek toplantısında konuşma yapacak isimleri de iyi tanıyoruz. Türkiye'nin kalbinde bölücü konferansa izin verilemez" dedi.Açıklama şu şekilde:

TÜRKİYE’NİN KALBİNDE BÖLÜCÜ KONFERANSA İZİN VERİLEMEZ

Kamuoyunun da bildiği üzere 25 Eylül 2017 tarihinde Irak’ın kuzeyinde; uluslararası anlaşmalara, Irak Anayasasına ve bölge güvenliğine aykırı bir şekilde sözde Kürdistan için bağımsızlık referandumu düzenlenecek.

Vatan Partisi olarak bu emperyalist girişimle ilgili görüşlerimizi net biçimlerde ifade ettik, etmeyi de sürdüreceğiz.

Sözde bağımsızlık referandumu girişimini tanımıyoruz. Gerçekleşmesi halinde sonuçlarını da tanımayacağız.

Bu girişimi “İkinci İsrail” girişimi olarak adlandırıyoruz. 

Sözde bağımsız Kürt devleti girişimi, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinden Akdeniz’e ulaşmayı hedefleyen, Türkiye ve İran’ın toprak bütünlüğünü de yok sayan bir kukla devlet girişimidir.

1991 yılında Irak’ın ABD tarafından işgaliyle kendisine alan bulan ve 2003 yılındaki işgalle Irak’ın kuzeyinde “bölgesel yönetim” sıfatını alan Barzani yönetimi, PKK ile birlikte, ABD’nin Türkiye, Irak, İran ve Suriye’yi istikrarsızlaştırma ve bölme planının taşeronudur.ABD ve İsrail, hem Barzani, hem de PKK/PYD eliyle Türkiye’nin bütün güney sınırını kapsayan, üstelik Kerkük ve Musul gibi tartışmalı bölgeleri de içine alan bir proje devleti yaratmak istiyor.

Barzani’nin kukla devleti ile PKK/PYD eliyle Suriye’nin kuzeyinde oluşturulan sözde kantonlar, aynı planın parçalarıdır. Nitekim Barzani referandumundan birkaç gün sonra bu kez de PYD’nin sözde kantonlarında referandum yapılacağı açıklanmıştır.

Bir yandan Kerkük ve Musul’un doğal kaynakları ABD ve İsrail eliyle gasp edilirken, bir yandan da Türkiye, Irak, İran ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü tehdit edecek bir terör koridoru oluşturulacaktır.

Nihayetinde Türkiye’nin, Suriye’nin, İran’ın ve Irak’ın bölünmesi hedeflenmektedir.

Barzani de bu niyetleri sözde referandumun propaganda çalışmalarında açıkça ortaya koymuştur. 

Barzanicilerin, reklam kampanyalarında gösterdikleri haritalarda oy istedikleri sözde Kürdistan; Kars’tan Sivas’a, Adana’dan Hatay hattına kadar ülkemizin topraklarını da kapsıyor.

Barzaniciler, “Türkiye’yi de böleceğiz” iddiasıyla oy toplamaktadır.Durum böyleyken Türkiye’nin güvenliğini ve toprak bütünlüğünü tehdit eden Barzani referandumu için Ankara’nın göbeğinde, Tunus Caddesindeki Holiday Inn otelinde, yarın (16.09.2017) HDP ve Barzani’nin partisi KDP temsilcilerinin katılımıyla bir destek toplantısı düzenlenecektir. 

Böyle bir süreçte Türkiye’nin başkentinde sözde Kürdistan’a destek toplantısına izin verilemez.
Amerika’nın paralı beslemeleri Türkiye’nin kalbinde, devletin kalbinde Türkiye’yi bölme planları yapamaz.

Bu sözde Kürdistan’a destek toplantısında konuşma yapacak isimleri de iyi tanıyoruz.

Irak’tan gelen ve Türkiye’den katılan konuşmacıların hepsi Amerika’nın ve İsrail’in kirli planlarının aklayıcılarıdır. Hepsi Amerikan askeridir!

İçişleri Bakanlığını, Ankara Valiliğini ve Ankara Emniyet Müdürlüğünü göreve davet ediyoruz. 

Bu toplantı derhal iptal edilmelidir.

Türkiye’nin göbeğinde, Türkiye’yi bölme heveslilerine Türkiye’yi bölme toplantısı yaptırılamaz.

O hevesleri kursaklarında bırakırız.

Toplantının ve taleplerimizin takipçisi olacağız.

ulusal.com.tr

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.