banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Candaş Tolga Işık: Görünen o ki 'Esed' yeniden 'Esad' olma yolunda hızla ilerliyor

Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, Suriye'de yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Işık yazısında "Görünen o ki 'Esed' yeniden 'Esad' olma yolunda hızla ilerliyor" dedi.

GÜNDEM 23.02.2018, 10:33 23.02.2018, 11:06
Candaş Tolga Işık: Görünen o ki 'Esed' yeniden 'Esad' olma yolunda hızla ilerliyor
Candaş Tolga Işık'ın Posta'daki yazısı şöyle:

"PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG’nin Halep’in kontrolünü elleriyle Esad’a devrettiği ileri sürülüyor.

İddia o ki PYD/YPG Afrin’i de Esad’a bırakıp çekilecek.

Dahası, Afrin’den gelen görüntüler Esad’a bağlı milislerin çoktan Afrin’e girdiğini belgeliyor.Soru 1: Esad Rusya’dan ve İran’dan habersiz, Rusya’dan ve İran’dan izin almadan böyle bir adım atabilir mı?

Soru 2: PYD/YPG Amerika’dan habersiz, Amerika’dan izin almadan böyle bir adım atabilir mi?

Soru 3: Amerika’nın, İran’ın ve Rusya’nın onayıyla Suriye’de Esad ve YPG kol kola girerlerse biz ne yaparız?Bir: Hem Amerika’ya hem Rusya’ya hem de İran’a sırtımızı dönebilir.

İki: PKK’nın uzantısı YPG’yi görmemezlikten gelebiliriz.

Üç: Esad’la barışabiliriz.Ankara’da ahali hangisini seçeceğini düşünedursun ben size birkaç hafta önce Karaköy’de Mahkeme Lokantası’ndaki akşam yemeğinde Doğu Perinçek’in söylediği şu sözleri hatırlatayım:

“Suriye’de geldiğimiz nokta çok açık: Esad’la çalışmak zorundayız. AK Parti yönetimi bunu istese de istemese de buna mecburuz. Ve göreceksiniz kim ne derse desin bu topraklardaki devlet aklı Türkiye’nin menfaatine uygun olan neyse sürecin de o şekilde işlemesini sağlayacaktır.”“Devlet aklı” mı “mecburiyet” mi bilmem ama görünen o ki “Esed” yeniden “Esad” olma yolunda hızla ilerliyor..."

ulusal.com.tr
Yorumlar (0)