banner1199

banner1197

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Referandum yapalım

Bundan tam 97 yıl önce, 7 Eylül 1922'de düşman işgalinden kurtulan Aydın'da, 97'nci kurtuluş yıldönümü törenlerle kutlandı. Kutlamalara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Cumhurbaşkanının tarafsız olması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a seslendi, anayasa değişikliği için referandum istedi

GÜNDEM 07.09.2019, 21:31

Aydın'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97'nci yılı törenlerle kutlandı. Atatürk Kent Meydanı'nda düzenlenen kutlama töreni, Atatürk Anıtı'na Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı'nın çelenk koymasıyla başladı.

Bu yılki 7 Eylül kutlamalarına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Mehter takımı ve halk oyunları gösterisinin yer aldığı programda kadın efe ilgi çekti.

Yarışmalarda derece alan öğrencilere verilen ödüllerin ardından, Şehitler Anıtı'na karanfil bırakıldı.

Törenin ardından Aydın Büyükşehir Belediye'sine geçen Kılıçdaroğlu, burada halka seslendi.

Cumhurbaşkanının tarafsız olması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a seslendi, anayasa değişikliği için referandum istedi.

Kılıçdaroğlu daha sonra Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay'ı makamında ziyaret etti. Ziyaret çıkışında Jeotermal santrallere karşı mücadele veren köylüler Kılıçdaroğlu'ndan destek istedi.

HABER-KAMERA: GÜÇLÜ ÇEZİK
ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
16°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P