banner1199

banner1197

CHP'den ilk açıklama ve AK Parti ile MHP'ye tepki

CHP'li eski milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş, İstanbul seçim sonuçları ile ilgili alınan karara dair açıklama yaptı, AK Parti ve MHP'ye tepki gösterdi. Yarkadaş, "AKP ve MHP, ateşle oynuyor... 'İstanbul takıntısı' Türkiye'yi seçim yapılamaz, yapılsa bile sonuçlanamaz bir noktaya, dolayısıyla felakete sürüklüyor. Bir ülke seçim yapamaz / yapılamaz hale geliyorsa, hukuktan ve demokrasiden söz etmek artık imkansızlaşır. Bu kötülükten vazgeçin" ifadelerini kullandı. İstanbul'da Maltepe, Kadıköy ve Ataşehir'de sandıklarda usulsüzlük yapıldığı iddiasına ilişkin yapılan suç duyuruları kapsamında 32 ayrı soruşturma başlatılıp, 100'ün üzerinde sandık kurulu başkanı ve üyesi "şüpheli" sıfatıyla ifadeye çağrıldı

GÜNDEM 02.05.2019, 12:19 07.05.2019, 01:47
CHP'den ilk açıklama ve AK Parti ile MHP'ye tepki

CHP'li eski milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş, İstanbul seçim sonuçları açıklaması yaptı, AK Parti ve MHP'ye tepki gösterdi.

Yarkadaş, şu ifadeleri kullandı:

"AKP ve MHP, ateşle oynuyor... 

'İstanbul takıntısı' Türkiye'yi seçim yapılamaz, yapılsa bile sonuçlanamaz bir noktaya, dolayısıyla felakete sürüklüyor. 

Bir ülke seçim yapamaz / yapılamaz hale geliyorsa, hukuktan ve demokrasiden söz etmek artık imkansızlaşır. 

Bu kötülükten vazgeçin"

İSTANBUL KARARI NEYDİ

İstanbul'da Maltepe, Kadıköy ve Ataşehir'de sandıklarda usulsüzlük yapıldığı iddiasına ilişkin yapılan suç duyuruları kapsamında 32 ayrı soruşturma başlatılıp, 100'ün üzerinde sandık kurulu başkanı ve üyesi "şüpheli" sıfatıyla ifadeye çağrıldı.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
19°
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P