banner1199

banner1197

CHP'den YSK'ya Maltepe tepkisi! İşte Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki oy farkı

CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Maltepe'de yaşanan gelişmelerin ardından YSK'ya tepki gösterdi. CHP'li Erkek, "YSK olağanüstü toplanıp görevini yapmalı, ek sayım kurulları yeniden oluşturulup bu süreç ivedilikle tamamlanmalı. Kötü niyetli itirazlar mazbatanın verilmesini ve sayımın tamamlanmamasını engellememeli, Türkiye kaybediyor" dedi. CHP'li Muharrem Erkek, İstanbul'da CHP'li Ekrem İmamoğlu ile AKP'li Binali Yıldırım arasında da farkın 14 bin civarında olduğunu açıkladı

GÜNDEM 15.04.2019, 10:16 23.04.2019, 01:45
CHP'den YSK'ya Maltepe tepkisi! İşte Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki oy farkı

CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İstanbul'un Maltepe ilçesinde oy sayımında yaşanan gelişmelerin ardından Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) tepki gösterdi.

Erkek, resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'li Ekrem İmamoğlu ile AKP İstanbul adayı Binali Yıldırım arasındaki son oy farkını da açıkladı.

CHP'li Erkek, şunları aktardı:

"1. Maltepe’de iki ilçe seçim kurulu kalan 189 sandığın sayımına başladı. YSK talimatıyla oluşturulan ek 10 sayım kurulu Cumhur İttifakı temsilcilerinin itirazlarıyla kaldırıldı. Yeniden sayım isteyenler, şimdi yeniden sayım bitmesin istiyorlar.

2. YSK olağanüstü toplanıp görevini yapmalı, ek sayım kurulları yeniden oluşturulup bu süreç ivedilikle tamamlanmalı. Kötü niyetli itirazlar mazbatanın verilmesini ve sayımın tamamlanmamasını engellememeli, Türkiye kaybediyor!

3. Bu arada Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasındaki fark 14 bin civarında. Tüm kötü niyetli girişimlere rağmen sonuç değişmiyor, değişmeyecek..."

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P