banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Cumhurbaşkanlığından Melih Gökçek ve Edip Uğur hakkında açıklama

Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı külliyesi, dün akşam saatlerinde sürpriz bir görüşmeye ev sahipliği yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, istifasını istediği belirtilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile biraraya geldi. Erdoğan'ın Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur ile de görüştüğü iddia edilmişti ancak Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklama ile bu yalanlandı

GÜNDEM 06.10.2017, 12:59 06.10.2017, 19:13
Cumhurbaşkanlığından Melih Gökçek ve Edip Uğur hakkında açıklama

Kadir Topbaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Mehmet Keleş'in de Düzce Belediye Başkanlığı'ndan istifasının ardından AKP'li belediye başkanlarında köklü bir değişiklik yapılması gündeme geldi.

Bu değişikliklerden en çok konuşulan isim ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek oldu. Hükümete yakınlığıyla bilinen köşe yazarlarından Abdulkadir Selvi, Erdoğan'ın Gökçek için "düğmeye bastığını" söylerken, kulislerde Gökçek'in "kendi isteğiyle koltuğu bırakmayacağını" söylediği ifade edildi. İddiaların sorulduğu Erdoğan "Şu an böyle bir şey yok ama olmayacağı anlamına gelmez" demişti.

Konu gündemdeki sıcaklığını korurken, akşam saatlerinde Beştepe Külliyesinde sürpriz bir görüşme yapıldı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile bir araya geldi. Gökçek’in isteği üzerine gerçekleşen görüşmeye Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı ifade edildi.

Gökçek, istifasının istendiği iddiaları üzerine yaptığı açıklamada "Böyle bir durum yok" demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise İran dönüşü gazetecilerin istifa iddialarıyla ilgili sorularına "Bir makama getirilirken her şey iyi güzel, ama benim metal yorgunluğu olarak dediğim durumlarda makamı boşaltılmasının istenilmesi niye yadırganıyor? Benim şanım var şerefim var dersen, kusura bakma ama, partinin şerefi herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir." yanıtını vermişti.

Melih Gökçek görüşmenin ayrıntılarını sosyal medya hesabından paylaştı. Gökçek mesajında, "Büyükşehir'in devam eden projeleri konusunda çeşitli bilgiler verdim." diye yazdı.

Erdoğan'ın, Gökçek'in yanı sıra Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur ile de biraraya geldiği iddia edilmişti. Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada Edip Uğur görüşmesi yalanlandı.

Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur da, dün cumhurbaşkanı ile görüşmediğini söyledi. Uğur istifa edeceği yönündeki iddiaları yanıtladı, "Ben görevimin başındayım" dedi.

ulusal.com.tr

Yorumlar (2)
Adil Aydın 2 yıl önce
Binanın Kolon ve kirişlerindeki demirin yapısal deformasyonu = Metal Yorgunluğu. Hükümet içindeki çürümeyi işaret ediyor.
bir bilen 2 yıl önce
i.melihin öteceği korkusu onu yerinde tutuyor.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P