banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Demirtaş'tan Dağlıca mesajı

Bölücü terör örgütü PKK, Türk Ordusunun operasyonlarında darbe üstüne darbe aldı, HDP açılım masasına dönülmesi için çağrı yaptı. HDP Merkez Yürütme Kurulu’ndan yapılan açıklamada, "müzakere yoluyla çözemeyeceğim hiç bir konu yoktur" ifadelerine yer verildi. HDP Meclis'i de olağanüstü toplantıya çağrıldı.

GÜNDEM 07.09.2015, 16:28 07.09.2015, 16:36
Demirtaş'tan Dağlıca mesajı
Terör örgütü PKK, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 4 Eylül'den bu yana Dağlıca'da yaptığı hazırlığı tuzaklarla engellemeye çalışıyor. Türk Ordusu da 250 örgüt mensubunu Cilo Dağı'nda çembere aldı. PKK'nın siyasi uzantısı HDP de yeniden açılım çağrısı yaptı. 

Dağlıca saldırıdan sonra HDP Merkez Yürütme Kurulu tarafından yapılan açıklamada, "eller tetikten derhal çekilmeli silahlar susturulmalıdır" ifadelerine yer verildi.

Karşılıklı çatışmasızlık halinin devam ettirilmesini isteyen HDP, açılım masasına geri dönülmesi talebini tekrarladı. Açıklamada, Meclis'in olağanüstü toplanması çağrısı yapıldı.

Öte yandan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da Twitter üzerinden açıklama yaptı. Demirtaş, "Öldürmenin gerekçesi olamaz, insanlarımızı ölüme sürmenin de. Her gün hepimizi kahreden ölüm haberleri kaderimiz de olamaz." ifadelerini paylaştı.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (6)
vatan sever 4 yıl önce
geçen seçimde saz çalıp türkü çığırdın bu seçimde ne çalacaksın yok açılım devam etsin yok barış gelsin silahlar sussun neden silahlı gücünüz tekrar toparlansın diye mi geç bunları yemezler güney doğuyu silah deposu yapmışsınız barıştan söz ediyorsunuz
öztürk türk kan 4 yıl önce
hadi ordan hadi daha dün yılan başı ile halkı sokaklara dökme çağrısı yapan sen değilmiydid dhadi çöplüne
mustafa cenap aytepe 4 yıl önce
utanmaz yüzsüz abd uşağı
ŞÜKRÜ SEVİNDİK 4 yıl önce
YA O SİLAHLAR, O BOMBALAR NİÇİN ? MAKYAJ MALZEMESİ Mİ? PKK NE? BİR DEVLET Mİ Kİ ASKERİ, SİLAHI OLSUN? BU ADAMLAR O DAĞLARDA NE İÇİN VAR OLMUŞLARDIR? ÖLDÜRMEK İÇİN DEĞİL Mİ? KİM ADINA? SAĞIR SULTAN DA BİLİYOR: ABD ADINA. İSRAİL ADINA... SİLAHLAR SUSMAYACAK. BU VATANDAN BU SALDIRGANLAR TEMİZLENENE KADAR DEVAM EDECEĞİZ. BİR ÖLÜR BİN DİRİLİRİZ. ANLADIN MI SAZCI SELO?
E.Özaydin 4 yıl önce
Emeryalistler kimseye özgürlük vermez !... dünya tarihi böyle bir sey yazmadi daha , aklinizi basinaza alin , amerika ve israel eger bir özgürlük verecekse filistinlilere versinler bak 1964 ten bu tarafa arablarin ensesinde boza pisiriyorlar , birakin kagni gölgesinde ki it rölünü oynamayi , cocuk, hem terörist olacaksin hemide parlementoda olacaksin ? hukukta böyle bir sey olmaz (gerci türkiyeyi hukuk devleti olmaktan tayyip bey sayesinde cikmistir ), ama yinede aklinizi basiniza aliniz
sat 4 yıl önce
secim sonrasi hdp baraj alti kalirsa seyreyle. c.baskani erdoman acilim surecinde pkk'nin silah yiginagi yapmasina goz yumuldugunu itiraf etti. kim bilir neler olacak? ahaber atv fox'a satilsa belki bunlar olmazdi diyecegim ama...
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P