banner977

banner1066

Deniz Baykal'dan Erdoğan'a dikkat çeken yanıt

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 16 Nisan'da oylanacak başkanlık odaklı Anayasa değişikliğine ilişkin dikkat çeken değerlendirmede bulundu. Dayatılan sistemin milleti böleceğini savunan Baykal "Yüzde 50 + 1 kişiyle Anayasa değil üvey yasa olur. Bu da başkanlığın meclise kuma getirmesi demektir” dedi.

GÜNDEM 04.03.2017, 19:35

Ulusal Dayanışma Platformu, Türkiye Barolar Birliği'nde Anayasa değişikliği konulu önemli panel düzenledi.  

“Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti” adıyla düzenlenen panele, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, eski CHP Genel Başkanlarından Altan Öymen ve Deniz Baykal katıldı. Bu isimlerin yanı sıra AKP kurucusu Ertuğurul Yalçınbayır ve eski CHP Milletvekili Süheyl Batum da konuşmacılar arasındaydı.

İstiklal ve İzmir Marşı'nın okunmasıyla başlayan panelin açılış konuşmasını CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal yaptı.

Baykal, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, ”Yüzde 50 artı bir kişi ile yeni anayasa olur” sözlerine dikkat çeken bir yanıt verdi.

Anayasa değişikliği ile Meclis üstünlüğünün ortadan kalktığını söyleyen Baykal, "Hayati karar 16 Nisan'da alınacak” dedi.

Panelde konuşan Türkiye Barolar Birliği  Başkanı Metin Feyzioğlu da binlerce yurttaşı saha ve sosyal medya çalışması için bilgilendirdiklerini belirtti.

AKP ve MHP'nin anayasa dayatmasına karşı Başkent'te düzenlenen etkinliğin bir diğer adresi de Atatürkçü Düşünce Derneği  oldu. "Gazi Meclisin Önderleri Hayır Diyor" isimli panele CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce ve emekli Büyükelçi Onur Öymen de katıldı.

HABER-KAMERA: TANSEV KARA
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P