Doğu Perinçek Kiraz Köprübaşı’nda halka hitap etti

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek Kiraz Köprübaşı’nda halka hitap etti. Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Rifat Mutlu ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kiraz Belediye Başkan Adayı Eczacı Meltem Ayvalı da Kiraz’a dair projelerini anlattı.

Doğu Perinçek Kiraz Köprübaşı’nda halka hitap etti

 Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek Kiraz Köprübaşı’nda halka seslendi. Kiraz’ın köylerinden yüzlerce vatandaş, Doğu Perinçek’i dinlemeye geldi. Buluşma başlamadan önce coşkulu anlar yaşandı, yüzlerce Kirazlı Vatan Partisi’nin seçim şarkılarını hep bir ağızdan söyledi. Buluşmada yediden yetmişe her yaştan Kirazlıların bulunması dikkat çekti. Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek davul zurnalar eşliğinde karşılandı. 
Kürsüye ilk olarak çıkan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kiraz Belediye Başkan Adayı Eczacı Meltem Ayvalı, Kirazlılara “Beni okutan, büyüten bu toprakların emektar, cefakar insanları hepinizin önünde saygıyla eğiliyorum” diyerek selamladı. Ayvalı, konuşmasının devamında ‘’ Aylardır köy köy, kahve kahve dolaşıyoruz. Kiraz’ın sorunları ile uğraşıyoruz. Türkiye’nin mücadelesi aynı zamanda Kiraz’ın mücadelesidir’’ dedi. Meltem Ayvalı, Irak’ta şehit düşen iki askeri de konuşmasında anarak ‘’ Irak’ta 2 askerimiz şehit oldu. Acı bir haber aldık. Terörün kökünü kazıyacağız. Yüreğimiz Mehmetçik ile atıyor’’ dedi. Kirazlılar Ayvalı’nın sözlerini ‘’Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’’ sloganlarıyla destekledi.

 ‘SİYASET YOK’ Diyenler Partilerine Güvenmeyenlerdir!
 Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kiraz Belediye Başkan Adayı Eczacı Meltem Ayvalı, ‘’Türkiye’nin terörle mücadelesi aynı zamanda Kiraz için. Burada başımız dik yaşayabiliyorsak Mehmetçiğimiz sayesinde’’ diyerek Türk ordusuna desteğini bir kez daha gösterdi. Ayvalı, üretim ekonomisinin önemine dikkat çekerek ‘’ Ekonomik kriz Kiraz’ı teğet geçmeyecek. Bu politikalar en çok Kiraz köylümüzü etkileyecek. Kiraz’ı cam fanus içinde yönetebileceğini zannedenler ‘Siyaset Yok’ siyaseti gütmektedir. Kara kaşımıza kara gözümüze değil, Atatürk’ün programına oy istiyoruz‘’ dedi. ‘’Sizi cesur ve kararlı olmaya davet ediyorum’’ diyen Meltem Ayvalı sözlerine rakiplerinin ‘Siyaset Yok’ propagandasını eleştirerek devam etti  “‘ Siyaset Yok’ siyaseti arkasında partilerinin hatalarını üstlenmek istememek vardır. Seçmenin, vatandaşın karşısına alnı ak başı dik çıkabilen tek parti Vatan Partisi’dir. Üretime öncelik vermeyenlere mahkum değiliz. Oy uğruna PKK’nın partisiyle ittifak yapanlara mahkum değiliz. 5 yılda bir kapısı açılan proje partilerine mahkum değiliz. Vatan Partisi var. Kiraz’ı bir üretim üssü haline getirecek, diz çöktürmeyecek Vatan Partisi var’’ dedi. Kiraz’ı cumhuriyet felsefesi ile yöneteceklerini söyleyen Ayvalı, ‘’ Kiraz kendi kaderine terk edildi, kimsesiz bırakıldı. Bunu hak etmiyoruz. Kiraz’ı cumhuriyet felsefesi ile yöneteceğiz. Bizim topraklarımız mı değersiz? Değil. İnsanlarımız mı değersiz? Değil. Yol da yaparsınız park bahçe de yaparsınız. Belediyenin kaynakları eş dosta, vurguncuya giderse yeniden hiçbirisini yapamazsınız.

Rakip partilerin karşı propagandasına ‘’ AKP  Belediye Başkanı yeniden aday. Arkamızda hükümet var diyorlar. Peki arkanızda hükümet desteği varsa neden hala ambulansın giremeyeceği yollar var? Neden yapmadınız? Bütçe mi yoktu? Hepsi vardı. İki dönem CHP ‘li belediyeler yönetti. İki dönem boyunca yapamadıkları projeleri, şimdi CHP ve İYİ Parti listelerinden tekrar göstererek oy istiyorlar.  Şimdi en altındakinden en tepesindekine kadar hepsine soruyorum. Karaburç köyünün su sorununu neden çözmediniz? Hala eşekle su taşınan mahalleler var. Başım önde geziyorum o mahallelerde, utanıyorum. İşte biz gelirsek bunu çözecek ve başımız dik gezeceğiz’’ dedi.
Arkalarındaki en büyük desteğin her şeyden önce milletin desteği olduğunu belirten Meltem Ayvalı, ’’Bizim arkamızda her şeyden önce milletin desteği var. Arkamızda paranın, konvoyların gücüne değil sizlerin gücüne güveniyoruz. Tencere tava çalma yarışında değiliz. Fikrin gücüne güveniyoruz. Bizim yanımızda halktan yana tavırlarıyla Vatan Partisi var. Bizim bilincimizde halka hizmet var. İlk önce buna güveniyoruz’’ diyerek yanıt verdi. Konuşması sık sık alkışlarla desteklenen Meltem Ayvalı, Kiraz’a dair projelerini anlatmaya devam ederek ‘’ Dünyanın hiçbir yerinde yetişmeyen sarı incir altın değerinde bir incirdir. Üç yıl önce Vatan Partisi’nin girişimiyle Çin’e ihraç edildi. Çin düşmanlığı yapanlar sarı inciri değerli hale getirebilecek mi? Kestane kanseri illeti var başımızda. Kestane kanseriyle mücadele edeceğiz. Kiraz’ın ciddi bir su sorunu var. Göletlerle bu sorunu çözeceğiz. Soğuk hava depolarıyla tarımı destekleyeceğiz. Kiraz çevreyolunu tamamlayacağız. Söz veriyoruz. Engellilerimizin belediyesini kuracağız. Kadınlarımız evlerinde çökelek, tereyağı yapıyorlar onları destekleyeceğiz, kadın kooperatifleri kuracağız. Özellikle dağ köylerinde kadınlarımızın okuma yazma oranı çok düşük. Okuma yazma kurslarıyla okuma yazma oranını yükselteceğiz. Halkevi, meslek edindirme kursları açacağız. Sanat ve sporu destekleyeceğiz’’ dedi.
 
 Kiraz’ın İnsanı Meşhurdur!
Meltem Ayvalı’nın ardından kürsüye çıkan Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek Kirazlıları ‘’ Kirazımızın değerli üreticileri, Kirazımızın namuslu halkı sizleri saygıyla selamlıyorum. İki gündür iki acı haber aldık. Dün Yeni Zelanda ‘da bir camimize saldıran çılgınlar mı diyeyim Amerikan emperyalizminin piyonları 49 insanı şehit ettiler. Müslüman milletlere baş sağlığı diliyorum. Bugün 2 şehit haberi aldık. Onlara minnettarız. Onlar sayesinde ülkemize huzur ve barış gelecek. Ailelerine baş sağlığı diliyoruz’’ diyerek sözlerine başladı. ‘’Kiraz’ın insanı meşhurdur’’ diyen Perinçek, ‘’ O Kiraz’ın yetiştirdiği değerli insanları,  Mehmet Kütükleri ben Kiraz’da hep güzel, umutlu, başı dik gördüm. Sizin en son yetiştirdiğiniz Meltem Ayvalı ile ne kadar gurur duysak azdır. Kiraz’ı, Türkiye’yi yöneteceklerden birisidir. Sizin içinizden çıktı. Alın terinizi, umutlarınızı Meltem Ayvalı’ya emanet edebilirsiniz’’ dedi.