banner1198

banner1199

banner1197

Doğu Perinçek yazdı: Bahçeli’nin fitne bombası

GÜNDEM 06.10.2017, 13:17
Doğu Perinçek yazdı: Bahçeli’nin fitne bombası

Bir süredir iki MHP var. Biri, Devlet Bahçeli’nin yönettiği MHP. Diğeri Akşener’in Partisi.

Son üç günde her iki parti yönetimi de gerçek karakterlerini ortaya koydular.

Bugün Devlet Bahçeli’nin Türkiye ile müttefikleri arasına attığı fitne bombasını ele alacağız.

Yarın ise, Akşener Partisi’nin basına düşen Ultra Amerikancı programını.

DEVLET BAHÇELİ’DEN BATI ASYA İTTİFAKINA AMERİKAN BOMBASI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 3 Ekim 2017 Salı günü MHP TBMM Grubu toplantısında şöyle konuştu:

“O zaman geldiğinde, şartlar oluştuğunda, tarih coğrafyaya dar geldiğinde Misak-ı Milli uyanacak; ‘81 Düzce’den’ hemen sonra ‘82 Kerkük, 83 Musul’ deme hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır.”

Özeti “Kerkük ve Musul’u Türkiye’nin 82. ve 83. ili yaparız” diyor.

Pek milliyetçi görüntü veren bu açıklama, Türkiye’nin Batı Asya ittifakının tam ortasına atılan bir Amerikan dinamitidir.

Kerkük ve Musul’u almak ne demek?

Devlet Bahçeli, Irak’ı böleceğiz iddiasıyla ortaya çıkıyor.

Türkiye ile müttefiklerinin arasını açmak için görev yapıyor.

PARÇA TESİRLİ BOMBA

Devlet Bahçeli, fitne bombasını yalnız Türkiye ile Irak’ın arasına atmıyor. Bomba, Türkiye ile İran, Suriye ve Rusya’nın arasında patladı. Bomba parça tesirli, Türkiye ile müttefiklerinin hepsini hedef alıyor. Parçalar, Türkiye’nin silah arkadaşlarını yaralıyor. Çünkü Irak’ın parçalanmasına İran başta olmak üzere, Suriye, Arap ülkeleri ve Rusya da razı olmaz. Irak’ı bölme niyetini ilan eden Devlet Bahçeli, Türkiye’nin bütün gerçek dostlarına kılıç sallıyor.

ZAMAN AYARLI BOMBA

Tam da hangi zamanda?

Türkiye, Irak’ın toprak bütünlüğü için her olanağı kullanma kararında olduğunu bütün dünyaya ilan ediyor.

Tayyip Erdoğan, Tahran’da İran devleti yöneticileriyle Irak’ın toprak bütünlüğü konusunda harekât birliği kararını açıklıyor.

Irak’ın toprak bütünlüğü için, çok zahmetli çabalardan sonra Türkiye, Irak, İran, Suriye ve Rusya arasında sağlam bir anlayış ve eylem birliği oluşmuş. ABD’nin ve İsrail’in Irak’ı bölme girişimi bozguna uğratılmak üzere.

Türkiye, Irak’ın toprak bütünlüğü için mevziye girmiş.

Bahçeli, Türkiye ile müttefiklerinin arasına fit sokan çıkışını yapıyor.

Amerikan ve İsrail bombası, Batı Asya ülkelerinin ortasında patlıyor.

Bahçeli’nin eline verilen bomba zaman ayarlı.

Ayarı yapan, ABD ve İsrail.

TAYYİP ERDOĞAN’IN YANINDAN ATILAN BOMBA

Bahçeli, herhangi bir insan değil, Mecliste grubu var. Daha önemlisi, Tayyip Erdoğan’ın yakın müttefiki, bir tür koalisyon ortağı.

Tayyip Erdoğan’ın Tahran’daki durumunu düşünün. Türkiye-Irak dostluğuna bomba, Tayyip Erdoğan’ın yanından atılıyor. Tayyip Erdoğan, İran İslam Cumhuriyeti’nin lideri Ayetullah İmam Ali Hamaneyi ile ve İran Cumhurbaşkanı Ruhanî ile görüşürken salonun ortasına Bahçeli’nin bombası düşüyor.

MUSUL KERKÜK SEFERİ ABD’NİN KUCAĞINDA YAPILIR

Devlet Bahçeli, Musul Kerkük seferini ilan etti. Peki bu seferi hangi kuvvet dengeleri içinde yapacak ve kiminle yapacak?

Irak, İran, Suriye, Rusya ve bütün Arap ülkelerini düşman ilan etti.

Türk Ordusu, bu tuzağa düşmez.

Irak’a karşı sefer, ancak ABD’nin kucağında, İsrail’in koltuğunun altında yapılır. PKK ile Barzani de bu seferin “kara gücü” olur.

Irak’ı bölen girişimin arkasındaki kuvvetler ve müttefikler verilidir.

Devlet Bahçeli, Kerkük Musul seferini ilan ederek, palavra atıyor. Ama öyle bir palavra ki Batı Asya başkentlerine bomba olarak düşüyor.

MUSUL KERKÜK SEFERİ DİYARBAKIR’I VEREREK SONUÇLANIR

Musul-Kerkük seferi iddiasında olanlar, Diyarbakır’ı verme planına alet olmaktadırlar. Devlet Bahçeli’nin alet olduğu plan, 82 ve 83. illeri alma planı değil, 21. ili verme planıdır.

Seferin kendisine gerek yok. Ankara’nın gizli defterinde böyle bir niyetin bulunduğu kuşkusu dahi, Türkiye’yi müttefiklerinden koparır. Yalnız kalan Türkiye, ABD-İsrail planına teslim olur ve Diyarbakır düşer. İşte Devlet Bahçeli’nin marifeti budur. Yalçın Küçük ve benzerleri de yıllardır aynı marifeti dillendirmektedir.

Bu saptamalar, yalnız bugün için değil, yarın için de geçerlidir. Türkiye, Batı Asya ve Avrasya’daki öncü konumuna yerleşiyor. Bu nedenle Türkiye’nin komşularıyla ve Asya ülkeleriyle işbirliği, stratejik değerdedir. Yarın bu işbirliğini bozup Kerkük Musul’un üzerine yürüme zamanı gelmeyecektir. O nedenle Bahçeli’nin “Zamanı geldiği, şartlar oluştuğu, tarih coğrafyaya sığmadığı” gibi laflarının içi de boştur, altı da boştur. Ama bu laflar, gizli niyetlerin açığa vuruluşu olarak değerlendirilince, çok tehlikeli anlamlar yüklenir. Hele o “coğrafyaya sığmayan tarih” iddiası, Selçuklu ve Osmanlı coğrafyasını hatırlattığı için, bütün Batı Asya’da bir tek dostluğa sığmaz. Kerkük Musul seferi, daha yapılmadan ABD-İsrail planı içindeki yerini alır.

AMERİKAN HAYDUTLUK HUKUKU

Eline başkasının verdiği bombayı atan herkes gibi Devlet Bahçeli’nin de bilgiye ihtiyacı yok. 1926 Ankara Antlaşması’nı bile okumadığı anlaşılıyor. Ortalıkta dolaşan lafları tekrar ediyor. 1926 Antlaşması’nda Türkiye ile Irak arasında karşılıklı güvenlik taahhütleri var, yoksa askerî müdahale hakkı yok. Türkiye’nin toprak bütünlüğünü korumak için bu tür hukukî dayanaklara ihtiyacı da yok. Ama Irak’ı bölmeye kalkanların, Amerikan haydutluk hukuku dışında hiçbir dayanakları yoktur. Bu konuyu başka bir Rota yazısında işleyeceğiz.

KİMİN MİLLİYETÇİLİĞİ

Devlet Bahçeli, fitne bombasını atarak, yalnız ABD ve İsrail’i mutlu etmedi. PKK ve Barzani, bombanın patladığını duyunca sevinçten havaya zıpladılar. Hepsi aynı cephede!

Artık siz bu zaman ayarlı bombanın hangi milliyetçilikten geldiğine karar verin.

Amerikan milliyetçiliği mi?

İsrail milliyetçiliği mi?

Yoksa PKK ve Barzani milliyetçiliği mi?

Çünkü onların bugün en büyük ihtiyacı, Türkiye ile Irak ve diğer Batı Asya ülkeleri arasında oluşan ittifakı bozmak!

ATATÜRK’ÜN KONFEDERASYON PLANI VE BATI ASYA BİRLİĞİ

Türkiye’nin Kerkük ve Musul’u fethetmeye hakkı da yok, ihtiyacı da yok. Atatürk’ten esin alacaksak, Büyük Devrimci Önderimizin daha 1920’de Suriye ve Irak liderleriyle yaptığı Konfederasyon tasarımı var. O plan hakkında geniş bilgiyi Kemalist Devrim-4 Kurtuluş Savaşında Kürt Politikası başlıklı kitabımızda bulabilirsiniz.

Atatürk’ün Konfederasyon tasarımının gerçekleşmekte olduğu bir sürece girmiş bulunuyoruz. Batı Asya Birliği oluşmaktadır. O zaman yalnız Kerkük ve Musul değil, Bağdat, Şam, Tahran, Bakû ve Beyrut dahi o birliğin içinde olacaktır. Ankara, İstanbul ve Diyarbakır da o birliğin içinde olacaktır. Türkiye, Suriye, Irak, İran, Azerbaycan ve Lübnan’ı kucaklayan Batı Asya Birliği, çok kutuplu dünyanın önemli ağırlıklarından biri olarak, Türkiyemize güvenlik, huzur, komşularla işbirliği ve zenginlik getirecektir. Vatan Partisi’nin adım adım hayata geçirdiği programı budur.

Doğu Perinçek
Aydınlık/ROTA

Yorumlar (2)
M.Şahin Erbay 2 yıl önce
Birkaç yıl önce, ülkücü bir devlet görevlisi bana, ülkücü bir liderin kırk yıldır İngiliz MI6'nın kucağında oturduğunu söylemişti!
Adil Aydın 2 yıl önce
Keskin sirke ( ! ) bahçeli, Milletime zarar.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P