banner1199

banner1197

banner1203

Erdoğan Elazığ'da konuştu: Devletimizin herhangi bir ihtiyacı yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ’da arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Mustafapaşa Mahallesi'nde incelemelerde bulundu. Erdoğan, burada arama kurtarma çalışmalarında yer alan görevlilerle görüştü.

GÜNDEM 25.01.2020, 17:13 25.01.2020, 17:37
Erdoğan Elazığ'da konuştu: Devletimizin herhangi bir ihtiyacı yok

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ'da deprem bölgesinde incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, beraberinde TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sağlık

Bakanı Fahrettin Koca, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde yaşamını yitiren anne Ayşegül Civelek ile oğlu Muhammet Salih Civelek'in Mevlana Camisi'ndeki cenaze töreninin ardından Merkez Sürsürü ve Mustafa Paşa mahallerine geçti.

Erdoğan burada yıkılan binalarda yürütülen arama ve kurtarma çalışmalarını yerinde izleyerek yetkililerden bilgi aldı.

ERDOĞAN İNCELEMENİN ARDINDAN KONUŞTU

Erdoğan, "Devletimiz tüm imkanlarını tüm kurumlarıyla kullanmayı sürdürecek. Ama yaralı ama canlı, insanımıza ulaşmanın gayreti içerisindeyiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu tür zamanlarda biliyorsunuz bazıları fırsat kollamaya kalkar. Bu fırsatlara asla bizler kapı aralamayalım." diye konuştu.

Erdoğan, "Devletimizin herhangi bir ihtiyacı yok. Birileri illa bir yardım yapacaksa bunun kurumu bellidir, AFAD'la, Kızılay'la bunlar yapılır." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)