banner1199

banner1197

banner1203

Eski MHP Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu vefat etti

İYİ Parti'nin Kurucular Kurulu'nda yer alan ve eski MHP Osmaniye Milletvekili olan Hasan Hüseyin Türkoğlu vefat etti. Hasan Hüseyin Türkoğlu kimdir?

GÜNDEM 11.02.2020, 17:27
Eski MHP Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu vefat etti

İlik kanseri nedeniyle hayatını kaybeden Türkoğlu için yarın TBMM'de tören düzenlenecek. Türkoğlu'nun cenazesi, 13 Şubat Perşembe günü Osmaniye'nin Düziçi ilçesindeki Merkez Camisi'nde kılınacak öğle namazının ardından Çamiçi Mezarlığında toprağa verilecek.

Osmaniye'de 1968 yılında doğan Türkoğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

Adana Kaymakam adayı olarak göreve başlayan Türkoğlu, sırasıyla Aydın Karacasu, Bolu Kıbrıscık Kaymakam Vekilliğinde bulundu, Yavuzeli, Nazimiye, Besni Kaymakamlığı yaptı.

Türkoğlu, İçişleri Bakanlığı Eğitim Şube Müdürlüğüne atandı, Personel Şube Müdürü, Mahalli İdareler Daire Başkanlığı, Personel Daire Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği görevlerini üstlendi, 2006'da 1. sınıf mülki idare amirliğine yükseldi.

TBMM'de 2011-2015 tarihlerinde Osmaniye Milletvekili olarak görev yaptı. Daha sonra İyi Parti'nin Kurucular Kurulu'nda yer aldı.

Türkoğlu, evli ve iki çocuk babasıydı.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)