banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

FETÖ'den gözaltına alınan Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'la ilgili yeni iddia

Gözaltına alınan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. FETÖ mensubu olduğu iddiası ile tutuklanan Fatih Gürsul, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "bu darbe değil bir tiyatrodur'' diye açıklama yapmasını istemiş.

GÜNDEM 07.12.2016, 18:05
FETÖ'den gözaltına alınan Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'la ilgili yeni iddia

FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla dün gözaltına alınan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Fatih Gürsul, Kılıçdaroğlu'nu 15 Temmuz darbe girişiminin bir tiyatro olduğuna dair açıklama yapmaya ikna etmeye çalışmış.

İddiayı avukat Fidel Okan gündeme getirdi. İddiayı, görüşmeye şahit olan Eski Askeri Hakim Emekli Albay Ahmet Zeki Üçok da doğruladı.

Avukat Fidel Okan bilgiyi twitter hesabından paylaştı. İddiaya göre, Ahmet Zeki Üçok'un Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı bir görüşmeye Fatih Gürsul'da katılıyor. Gürsul görüşmede, Kılıçdaroğlu'na darbe girişiminin bir tiyatro olduğu konusunda açıklama yapmasını öneriyor.

Fidel Okan'ın aktardıklarına göre, Ahmet Zeki Üçok'un verdiği bilgiler sonrasında Kılıçdaroğlu böyle bir açıklama yapmaktan vazgeçiyor.

İddia edilen görüşemden sonra Kemal Kılıçdaroğlu, birçok yerde darbe girişiminin planlı olduğuna dair açıklamalarının olması, iddiayı destekler nitelikte.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P