banner1198

banner1199

banner1197

FETÖ elebaşı Gülen'in bardağındaki suyu içmek için yarışmışlar

FETÖ üyelerinin, terör örgütünün elebaşı Fetullah Gülen'i "olağanüstü hususiyetleri bulunan bir kişi olarak gördükleri" için bardağında yarım bıraktığı suyu içmek amacıyla büyük çaba harcadıkları ortaya çıktı. Şüpheli R.D, "Fetullah Gülen'in sohbet yaptığı esnada yanında bulunan bardaktan içtiği bir yudum sudan sonra kalan suyu orada bulunan kişilerin içmek için yarıştıkları söylendi. Amerika'ya giden kişilere Fetullah Gülen'in kullandığı eşyalardan hediyeler verilmektedir. Buradan gelen arkadaşlara tespih, takke, gömlek, hatta iç çamaşırı bile verilmiş" dedi.

GÜNDEM 07.10.2016, 10:07
FETÖ elebaşı Gülen'in bardağındaki suyu içmek için yarışmışlar

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin, "olağanüstü hususiyetleri bulunan bir kişi" olduğuna inandıkları terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in bardağında yarım bıraktığı suyu içmek için adeta yarıştıkları ortaya çıktı. 

Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde FETÖ'nün sözde ilçe sorumluluğu gibi görevleri üstlenen R.D, Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığında "şüpheli" sıfatıyla verdiği ifadesinde itiraflarda bulundu.

FETÖ'ye ait bir vakıfta çalıştığı sırada, dershanelerde eğitim gören öğrencilerin velileri ile görüşmeler yaptığını ifade eden R.D, örgütün veliler üzerinde sürekli baskı kurulmasını istediğini belirtti.

Terör örgütüne ait çeşitli kurumlarda çalıştığını bildiren R.D, 17-25 Aralık'tan sonra ilçede yaşayan çok sayıda kişinin örgütün düzenlediği sohbetlere gelmediğini dile getirdi. 

FETÖ'nün, Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesine önem verdiğini aktaran R.D, kamu kurumlarının alacağı polis, infaz koruma memuru, zabıt katibi ve diğer memur alımlarının takip edildiğini, söz konusu memur alımları için öğrencilerin isimlerinin kendilerinden istendiğini, düzenlenen toplantılarda kimlerin alınacağının açıklandığını söyledi. 

Zaman gazetesinin kapanmasının ardından, çeşitli eylemler yaptıklarını dile getiren R.D, il imamlarının merkezden tayinle geldiğini ve tayinlerle ilgili kararın da FETÖ elebaşı Fetullah Gülen tarafından verildiğini anlattı.

"KALAN PARALAR, CEMAATİN KASASINA GİDERDİ"

Kurban bağışlarında da usulsüzlük yapıldığını ifade eden R.D, "Yurt dışı kurban bedeli 500 liraydı. Bu kurbanın bedeli 100-150 lira civarındaydı. Bu parayla kurban kesilir, kalan para ise cemaatin kasasına giderdi. Bir kısmı da ilde dağıtılıyordu." diye konuştu.

Düzenlenen gezilerde yurt dışına para çıkarıldığını vurgulayan R.D, geziye katılacaklara belirli miktar paraların dağıtıldığına, söz konusu ülkeye gidildiğinde de bunların tekrar toplandığına dikkati çekti.

"GÜLEN, OLAĞANÜSTÜ HUSUSİYETLERİ OLAN BİR KİŞİ OLARAK GÖRÜLÜYOR"

Terör örgütünün içinde, FETÖ elebaşı Gülen'in "Olağanüstü özellikleri olduğuna" inananlar bulunduğunu  aktaran R.D, şunları kaydetti:

"Fetullah Gülen'in cemaatin içinde çok farklı bir durumu vardı. Cemaate gelen arkadaşlar Fetullah Gülen'i olağanüstü hususiyetleri bulunan bir kişi olarak görüyorlar. Hatta Amerika'ya giden ve Fetullah Gülen'in sohbetlerine katılan bir arkadaş, Fetullah Gülen'in karşısında bulunduğu sırada içinden geçen duyguları söylediğini, kurumlarda öğretmen olan kişilerin isimlerini bildiğini, bu kişilerin suretleri hakkında yorum yaptığını söyledi. Amerika'ya giden kişilere Fetullah Gülen'in kullandığı eşyalardan hediyeler verilmektedir. Buradan gelen arkadaşlara tespih, takke, gömlek, hatta iç çamaşırı bile verilmiş. Cemaat mensubu arkadaşlar bu hediyeleri özel bir şekilde saklamakta ve onda özel bir hususiyet görmektedir. Fetullah Gülen'in sohbet yaptığı esnada yanında bulunan bardaktan içtiği bir yudum sudan sonra kalan suyu orada bulunan kişilerin içmek için yarıştıkları söylendi."

Yorumlar (0)
20°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P