banner1198

banner1199

banner1197

FETÖ temizliğinde sıra onlara geldi!

FETÖ operasyonları ilçe ve mahalle yapılanmalarına kadar indi. İstanbul Üsküdar ve Ümraniye’de evlere operasyon düzenlendi.

GÜNDEM 22.07.2017, 10:13
FETÖ temizliğinde sıra onlara geldi!

Türkiye'yi FETÖ'den temizlemek için yapılan operasyonlar, örgütün nüfus ettiği kılcal damarlara girilerek ilçe ve mahalle yapılanmasına kadar daraltıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve emniyet birimleri, örgütün devlet kurumları ve özel sektörlerdeki yapılanmasının yanı sıra sokak sokak, mahalle mahalle FETÖ'den temizlik çalışması yapıyor.

İstanbul'da Üsküdar ve Ümraniye'de yapılan son operasyonlarda FETÖ mensubu oldukları belirlenen 168 kişiden 115'i gözaltına alındı. Başsavcılığın talimatıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri dün sabah operasyon gerçekleştirdi. Eşzamanlı operasyonlarda, aralarında örgütün şifreli mesajlaşma programı ByLock'u kullananların da bulunduğu 115 kişi yakalandı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda bazı örgütsel doküman ve dijital materyallere el kondu. Diğer şüpheliler aranıyor.

FETÖ 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimlerinde başarısız olması üzerine yeraltı yapılanmasına dönüşmüştü. Örgütün "Gaybubet Evleri" adını verdiği evleri tespit eden güvenlik güçleri, buralarda uzun süredir aranan FETÖ şüphelilerinin saklandıklarını tespit etmişti.

12 GÖZALTI, 19 TUTUKLAMA

Tokat: 2 ByLock'çu tutuklandı.

Afyonkarahisar: 11 ByLock'çu gözaltına alındı.

Denizli-Bolu: 8 FETÖ'cü öğretmen ve 8 ByLock'çu tutuklandı.

Antalya: Hero tişörtü giyen garson gözaltına alındı.

Ankara: 153'ü kapatılan medya kuruluşları, emniyet ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın eski personeli olan, 6'sı ise bakanlıkta halen çalışan 159 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli eski bir sivil memur tutuklandı.

(Sabah)

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P