banner1199

banner1197

banner1203

Fetullah Gülen'in sanık olduğu dosya Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nda

Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Selam Tevhid soruşturmasında kumpas kurduğu" iddiasına yönelik yürütülen dava dosyası Yargıtay Ceza Genel Kuruluna gönderildi. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, dosyanın; 54 hakim savcıya ilişkin açılan dava dosyası ile birleştirilmesini istedi.

GÜNDEM 05.09.2016, 18:46
Fetullah Gülen'in sanık olduğu dosya Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nda

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi "FETÖ'nün, Selam Tevhid soruşturmasında kumpas kurduğu" iddiasına yönelik dava dosyasını, Yargıtay Ceza Genel Kuruluna gönderildi.

Davanın sanıkları Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 19'u tutuklu 81 kişi.

Mahkeme, "Selam Tevhid'de kumpas" dava dosyasının Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nde görülecek olan 54 Hakim-Savcıya ilişkin dosya ile birleştirilmesini talep etmişti. 

Yargıtay 16. Ceza Dairesi dosyaların birleştirilmesini reddetti. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün kapalı görülen duruşmada mahkeme heyeti, uyuşmazlık durumunun çözülmesi için, dava dosyasının Yargıtay Ceza Genel Kurulu'na gönderilmesine karar verdi. Davaların nerede görüleceğine ilişkin nihai kararı Genel Kurul verecek.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)