banner1199

banner1197

banner1203

Financial Times: 'Erdoğan'ın sonu...'

AKP-Cemaat kavgası, İngiliz basınında da yer aldı. Financial Times gazetesi, gelecek yıl Türkiye’nin sarsıcı bir geçiş süreci yaşayacağını ve şimdiden dinci muhafazakarlar arasında kavganın başladığını yazdı. Yazıda, kavganın Erdoğan’ın sonunu getirebileceğini belirtildi.

GÜNDEM 23.11.2013, 09:22 23.11.2013, 08:30
Financial Times: 'Erdoğan'ın sonu...'

AKP-Cemaat arasında dershane tartışmalarıyla yeniden alevlenen kavga, İngiliz Financial Times gazetesine de konu oldu. Gazetede yayınlanan bir yazıda, kavganın Erdoğan’ın sonunu getirebileceğini belirtildi.

Gazetenin İstanbul muhabiri Daniel Dombey'e ait yazıda, gelecek yıl Türkiye’nin sarsıcı bir geçiş süreci yaşayacağı ve şimdiden dinci muhafazakarlar arasında kavganın başladığı vurgulandı.

Haziran ayındaki eylemlerin ardından Erdoğan’ın daha fazla kutuplaşan bir figür olduğu yorumunu yapan Dombey, AKP içindeki çatlakların Erdoğan'ın "Kızlı-erkekli" açıklamalarının ardından ortaya çıktığını yazdı.

Yazıda, "Erdoğan, Fethullah Gülen hareketiyle giderek artan bir anlaşmazlık içinde" ifadeleri kullanıldı.

AKP'nin dershaneleri kapatmakta kararlı olduğunu belirten Dombey, Gülen’in "Firavun ve Karun" kelimeleriyle Erdoğan'a saldırdığına vurgu yaptı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)