banner1199

banner1197

Günay'dan Erdoğan'a tepki

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Esenboğa Havalimanı'ndaki açıklamalarına, Eski Kültür ve Turizm Bakanı AKP İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Güney, "Ancak söylediklerine inanırsan, inandırıcı olabilirsin! Gerisi laf-ı güzaf... " dedi.

GÜNDEM 25.12.2013, 11:06 25.12.2013, 16:06
Günay'dan Erdoğan'a tepki

 Eski Kültür ve Turizm Bakanı, AKP İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Esenboğa Havalimanı’ndaki konuşmasını "Lafı-ı Güzaf" yani "boş laf" olarak değerlendirdi.

Konuşmaların hemen ardından sosyal medyada konuyla ilgili paylaşım yapan AKP'li Günay, "Ancak söylediklerine inanırsan, inandırıcı olabilirsin! Gerisi laf-ı güzaf.. Üzerinde konuşmaya değmez!" dedi.

Yaptığı paylaşımla ilgili Hürriyet'e konuşan Günay, Erdoğan'ın yurtdışındayken olayları daha soğuk kanlı değerlendirmesini umduğunu ancak Karadeniz turunda söylediklerini tekrarladığını belirtti.

"Ben şu an toplumun beklediklerine hiçbir karşılık bulamadım." diyen Günay, "Sayın Başbakan şu anda bir bakan hatta birkaç bakanın çocuklarıyla ilgili somut iddialar ve bazı yayılmış görüntülerle ilgili olarak kuşkularımızı dağıtacak hiçbir şey söylemedi. 1990’lı yıllarda SSK genel müdürünün hesaplarına kadar gitti ama hemen birkaç gün önceki soruşturmada ortaya çıkan bir banka genel müdürünün evinde ayakkabı kutularına saklanmış milyonlara değinmedi." şeklinde konuştu.

Günay, aradan bir hafta geçmesine rağmen oğullarının adının rüşvete karışan bakanlarla ilgili hiç bir işlem yapılmamasını da eleştirdi.ulusalkanal.com.tr


Yorumlar (1)
bektas eren 6 yıl önce
Sayin günay geregi yapiilmayan bir partide siz neye duruyorsunuz.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P