banner977

banner1066

Hasan Korkmazcan ve Gülsüm Bilgehan Toker, TGB GGYK toplantısında konuştu

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), yurdun dört bir yanından beş yüzü aşkın yöneticisinin katılımıyla Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu Toplantısı’nı yaptı. İki gün süren tartışmalar sonunda gençler, halkoylamasına dair çalışma planını çıkararak sahaya indi.

GÜNDEM 27.02.2017, 16:21
Hasan Korkmazcan ve Gülsüm Bilgehan Toker, TGB GGYK toplantısında konuştu

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), yurdun dört bir yanından beş yüzü aşkın yöneticisinin katılımıyla Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu Toplantısı’nı yaptı. İki gün süren tartışmalar sonunda gençler, halkoylamasına dair çalışma planını çıkararak sahaya indi. Türkiye Barolar Birliği’ndeki toplantıya CHP Ankara Milletvekili ve İsmet İnönü’nün torunu Gülsüm Bilgehan Toker ile Eski TBMM Başkanvekili, Milli Anayasa Hareketi Başkanı ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Korkmazcan da katılarak konuşma yaptı.

Halk oylaması sürecinde üniversitelerde yürüteceği çalışmaları planlamak üzere toplanan TGB’lilerin Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu Toplantısı’na katılan Korkmazcan, “Halk oylamasına giden süreçte yaptığınız çalışmalar, milletimize gereğini sandıkta yaptıracaktır” dedi.

"ÇALIŞMALARINIZ GEREĞİNİ YAPTIRACAK "

"Yürüteceğimiz mücadele hangi alanda olursa olsun milli seferberlik rotasında bir adım olacaktır. Umutsuzluk öğrenilmiş çaresizlik sonunda olur. Asla umudumuzu yitirmiyoruz. Cumhuriyet kuşağının hiçbir döneminde umutlar yitirilmemiştir. Sizler bu umutlu yolculukta adım adım ilerlediniz. Sizin verdiğiniz umutla da milletimiz kendi iradesine sahip çıkacaktır. Yaptığınız çalışmalar milletimize sandıkta gereğini yaptıracaktır" diyen
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Korkmazcan konuşmasına, "16 Nisan’da eğer kabul oyları çoğunlukta olursa bu Türkiye’nin birtakım bedeller ödemesine sebep olabilir ama milli güçler ayakta olduğu sürece Türkiye’ye hiçbir şey yapamazlar. Bu güçlerin bir araya toplanması demek o gücün toplanmasına sebep olanların sonunun yaklaşması demektir. 16 Nisan’da hayır oyları çoğunlukta çıkarsa herkes hizaya gelir. Bugün bu anayasa değişikliğini hazırlamaya kalkanlar da bundan ders alırlar." şeklinde devam etti.

"CUMHURİYET SİZE EMANET"

CHP Ankara Milletvekili ve İsmet İnönü’nün torunu Gülsüm Bilgehan Toker de TGB’lilere seslendi. Gençlerden ümitli olduğunu belirten Toker, "Burada gördüğüm manzara bana ümit veriyor. İyi ki varsınız. Ülkemizin cumhurbaşkanı, ülkemizin tapu senedi Lozan'a söz ettiği zaman siz Pembe Köşk'ü doldurdunuz, onurumuz Lozan diye bağıran ilk siz oldunuz. Milli bayramları yasaklamaya kalktıklarında,gitmeyin dediklerinde ilk siz oraya gittiniz. Anıtkabir'de her zaman vardınız. Cumhuriyetin geleceği için, Türkiye'nin geleceği için hep birlikte olmanın zamanı. Siz bunun en güzel örneğisiniz. Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu cumhuriyeti koruma davasındayız. Birlikte bu savaşı kazanacağımıza eminim.Hayır da çıksa evet de çıksa zafere doğru yürümeye devam edeceğiz. Bu referandumdan ne çıkarsa çıksın cumhuriyet size emanet." ifadelerini kullandı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P