banner1199

banner1197

banner1203

Hilmioğlu'nun çığlığı: Yolsuzlukları örtmeyelim diye, bizim üzerimizi toprakla mı örteceksiniz?

Ölüm döşeğindeki Ergenekon tutuklusu Profesör Doktor Fatih Hilmioğlu'ndan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun önerilerine destek geldi. Hilmioğlu, "gündemi değiştiriyorlar" eleştirisini yapanlara ise "yolsuzlukları örtmeyelim diye, bizim üzerimizi toprakla mı örteceksiniz?" diye sordu.

GÜNDEM 12.01.2014, 20:28 12.01.2014, 19:31
Hilmioğlu'nun çığlığı: Yolsuzlukları örtmeyelim diye, bizim üzerimizi toprakla mı örteceksiniz?
Ölüm döşeğindeki Ergenekon tutuklusu Profesör Doktor Fatih Hilmioğlu, Türkiye Barolar Birliği'nin Ergenekon ve Balyoz davaları için çözüm önerilerine destek verdi.

Cumhuriyet Gazetesi'ne konuşan Hilmioğlu, yaşamını tehdit eden ağır hastalığın değil, hukuksuzlukların önemli olduğunu söyledi. Hilmioğlu, "Mesele, bireysel olarak benim özgür kalmam değil. Bu büyük adaletsizlik, hukuksuzluk sona ermeli" dedi.

Metin Feyzioğlu'na destek ver Hilmioğlu, "Türkiye Barolar Birliği çıkıp haksız yere yargılandığımızı söylüyor. Adil yargılama istiyor. Derhal tahliye istiyor. Biz bunu destekliyoruz" ifadelerini kullandı. Hilmioğlu, Feyzioğlu'na yapılan eleştirilere de sert tepki gösterdi.

“Yolsuzluk soruşturması tabii ki ayrıca yürümeli. Üzeri örtülmemeli, konuşulmalı, tartışılmalı. Ancak yolsuzlukları örtmeyelim diye, bizim üzerimizi toprakla mı örteceksiniz? Yolsuzluğun da, bu hukuksuzluğun da üzerine gidilsin.”

Eski İnönü Üniversitesi Rektörü, "kumpasın unsurları"na da dikkat çekti.

Kendi deneyimlerim ışığında kumpasın unsurları şunlar:
- Soruşturma ve kovuşturma aşamasında yer alan savcı, polis ve hâkimler,
- Deliller konusunda sürekli olarak sorunlu bilimsel raporlar veren TÜBİTAK,
- Ve ağır hasta tutuklular için üniversite hastanelerinin raporlarını bile gözardı eden Adli Tıp Kurumu.
 
ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)