banner1005

Hüseyin Vodinalı yazdı: Arka kapı işleri

Aydınlık gazetesi yazarı Hüseyin Vodinalı, Amerika'nın "Arka Kapı Diplomasisi"ni kaleme aldı. Vodinalı yazısında, "David Rockefeller’in 1991’de telaffuz ettiği “Tek Dünya Hükümeti” projesinin müellifi de Kissinger’di. Çok kutupluluğu önleyerek kurulacak yeni sistemde, elitlerin ve bankerlerin yöneteceği bir uluslar üstü hükümet öngörülüyordu. Tabii ki bu hükümet Amerikan bayrağı altında kurulacaktı. Kissinger ve hempalarına göre böyle bir sistem, ulus devletlerin bağımsızlıklarından çok daha “iyiydi”. Biz bunu küreselleşme olarak öğrendik. İşte şimdi bu Kissinger, ulusalcı söylemlerle iktidara gelen Trump’ın can simidi olmuş. 2016 sonunda Alman gazetesi Bild, Kissinger’in Trump’a destek ve fikir verdiğini, Rusya ile iyi ilişkiler geliştirerek Çin’i yalnızlaştırma taktiğini savunduğunu yazmıştı. Bild’e göre, Trump’ın Goldman Sachs kökenli pek çok danışman ve bürokratının seçiminde de Kissinger’in tavsiyeleri rol oynamıştı. Rockefeller ailesine ait Exxonmobil’in yöneticisi Rex Tillerson’un Dışişleri Bakanı olmasında da kuşkusuz Kissinger’in rolü vardı. ABD Savunma Bakanı Kuduz Köpek (Mad Dog) lakaplı Mattis’in adı da Theranos isimli tıbbi teknoloji şirketinde yönetim kurulu arkadaşı olan Kissinger’den geldi" dedi.

Hüseyin Vodinalı yazdı: Arka kapı işleri

Hüseyin Vodinalı'nın Aydınlık'taki yazısı şöyle:

Bizde de kullanılan “Arka Kapı Diplomasisi” tabiri, ABD tarihinde çok yaygındır.

Batılı sömürgeciler yalan ve aldatma ile iş görürler yüz yıllardır.

Amerika’yı istila eden Avrupalıların soy kırıma uğrattığı Kızılderililerin dediği gibi “Beyaz adam çatal dilli”dir.

“Back Door Man” tabiri ilk kez Amerikalı şarkıcı Willie Dixon’un bir şarkısıyla gündeme gelmiş.

Evli bir kadınla ilişkisi olan çapkın adamın, koca geldiğinde evin arka kapısından kaçmasını konu eden bir şarkıymış.

“Back Door Man” tanımlaması, ilk kez Gerald Ford’un başkanlığı döneminde (1974-77 arası) Beyaz Saray direktörü olan Dick Cheney için kullanılmış.

Bu arada, Ford’un o dönemki başkan yardımcısı, Nelson Rockefeller!

Bu yılın başlarında Türkiye için “Türkiye çökmüş devlet statüsündedir” diyen karanlıklar prensi Dick Cheney, oğul Bush döneminde de başkan yardımcısı olarak, 11 Eylül tezgahını sahneleyen çetenin reisi ve Afganistan ile Irak’taki milyonlarca mazlumun katillerindendir.

15 Temmuz 2016 hain FETÖ/NATO darbe girişiminde kritik rol oynayan ABD Büyükelçisi John Bass da Dick Cheney’nin eski danışmanıdır.Zaten Dick Cheney’nin bir başka eski danışmanı John Hannah da, 15 Temmuz darbe girişiminden bir ay önce Amerikan dışişleri bakanlığı yayın organı Foreign Policy dergisine, “Erdoğan tehlikeli şahıs. Er ya da geç bir hesaplaşma günü yaşanması ihtimal dahilinde” diye yazmıştı.

ABD’nin bir başka çok ünlü “Back Door Man”i ise bugün 94 yaşındaki Henry A. Kissinger.

TRUMP’IN UMUDU 94’LÜK KISSINGER

Bir jeopolitik dâhisi olan Yahudi kökenli Kissinger, dünyanın kalpgahının Avrasya olduğunu çok iyi biliyordu.

Kissinger, 1961-77 yılları arasında, siyasi danışman, ulusal güvenlik direktörü ve dışişleri bakanı olarak ABD dış politikasına yön verdi ve pek çok kritik örtülü operasyona imza attı.

İlk kez John F. Kennedy’nin danışmanı olarak 1961’de işe başladı.

Ardından 1968’e kadar Lyndon B. Johnson’un danışmanlığını sürdürdü.

Daha sonra gelen Richard Nixon onu Ulusal Güvenlik Direktörü yaptı.

Nixon ve Gerald Ford dönemlerinde Dışişleri bakanlığı yaptı.

1977-81 arası ise derin Amerikan devletinin karar alıcı genel kurulu sayılan Dış İlişkiler Konseyi (CFR) üyesi oldu.

ABD’nin kanlı Vietnam işgalini Kissinger yürüttü, 1973’te o sayede Nobel Barış Ödülü bile aldı!

Asıl stratejisi, Çin ile Rusya (O dönem SSCB) arasında olası bir işbirliğini engellemekti. O dönem bunu da başardı; Nixon’un Pekin ziyareti ve pinpon diplomasisi ile!

Ortadoğu’daki stratejisi ise İsrail’e karşı oluşan Arap cephesini bölmek oldu. Mısır’ı ABD-İsrail’in yanına çekip bunu becerdi. Türkiye’de de 12 Mart 1971 itibarıyle başlayan ve 12 Eylül 1980’de American Boy Kenan Evren ile sonuçlanan Amerikancı faşist cuntaların arkasındaki isimdi. Unutmadan geçmeyelim, o dönem Latin Amerika’daki kanlı darbelere de yön veren adamdı.

Tüm jeopolitikası Avrasya’da oluşacak ortak bir cepheyi bölmek ve bölgesel çelişmelerden yararlanarak ABD’yi dünyanın patronu yapmaktı.

ROCKEFELLER AİLESİNİN MUTEMEDİ

Onu farklı kılan bir başka özelliği ise, dünyadaki toplam servetin önemli bir kısmını elinde tutan Rockefeller ailesinin güvenilir ismi olmasıydı.

1950’den beri Nelson başta olmak üzere kardeşleri David, Laurence, Winthrop Rockefeller’ler ile iç içe idi. Hem Dış İlişkiler Konseyi, hem Bilderberg ve hem de Trilateral (üçlü) Komisyon’un kilit ismi oldu.

 

David Rockefeller’in 1991’de telaffuz ettiği “Tek Dünya Hükümeti” projesinin müellifi de Kissinger’di. Çok kutupluluğu önleyerek kurulacak yeni sistemde, elitlerin ve bankerlerin yöneteceği bir uluslar üstü hükümet öngörülüyordu. Tabii ki bu hükümet Amerikan bayrağı altında kurulacaktı. Kissinger ve hempalarına göre böyle bir sistem, ulus devletlerin bağımsızlıklarından çok daha “iyiydi”. Biz bunu küreselleşme olarak öğrendik.

İşte şimdi bu Kissinger, ulusalcı söylemlerle iktidara gelen Trump’ın can simidi olmuş.

2016 sonunda Alman gazetesi Bild, Kissinger’in Trump’a destek ve fikir verdiğini, Rusya ile iyi ilişkiler geliştirerek Çin’i yalnızlaştırma taktiğini savunduğunu yazmıştı.

Bild’e göre, Trump’ın Goldman Sachs kökenli pek çok danışman ve bürokratının seçiminde de Kissinger’in tavsiyeleri rol oynamıştı. Rockefeller ailesine ait Exxonmobil’in yöneticisi Rex Tillerson’un Dışişleri Bakanı olmasında da kuşkusuz Kissinger’in rolü vardı. ABD Savunma Bakanı Kuduz Köpek (Mad Dog) lakaplı Mattis’in adı da Theranos isimli tıbbi teknoloji şirketinde yönetim kurulu arkadaşı olan Kissinger’den geldi.

Adam tek başına küresel mason teşkilatı mübarek!

ÜST AKIL KISSINGER

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sürekli tekrarladığı Üst Akıl işte bu 94 yaşındaki Henry Kissinger’di.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından sadece 2 ay sonra Erdoğan, 22 Eylül 2016’da New York’taki BM Genel Kurul toplantıları esnasında bir yuvarlak masa toplantısında Kissinger, Michael Bloomberg ve James Rotschild ile bir araya geldi.Rotschild da Rockefeller ailesi gibi dünyayı yöneten ultra zengin ailelerden.

İşbu toplantıdan sonra (her kritik noktada Amerikancı planlara desteğini esirgemeyen) Devlet Bahçeli’nin de teşvikiyle, 16 Nisan 2017 başkanlık referandumu yapıldı.

Bu bir tuzaktı ve düşüldü.

Arka kapı işleri hep aleyhimize yürüdü.

Sadece bizim mi? Tüm dünyanın mazlum milletlerinin de öyle.

Trump’ın son İran yaptırım kararları, Çin’in Kuzey Kore, Myanmar ve Afganistan’dan kuşatılması politikası ve muhtemelen Barzani’nin bağımsızlık referandumunun da ardında “Back Door Man” Kissinger ve onun öğretileri var.

Kissinger ve arkasındaki “efendiler”, ABD ve dolar imparatorluğunu yönetmeye, gölgelerin arasından devam ediyor.

Hatta bazı uzmanlar artık Trump için, Kissinger’in “Back Door Man”i tabirini de kullanıyor.

Kissinger 94 yaşında ve hala küresel çapta etkili.

Putin ile geçen sene Moskova’da görüştü. Çin Devlet Başkanı Xi Cinping tarafından da Bejing’e davet edildi ve onunla da buluştu.

Kuşkusuz Rusya da, Çin de asıl muhataplarının kim olduğunu biliyor.

Türkiye’deki NATO’cu yeşil kuşak projesi çerçevesinde, FETÖ ve onun gibi Amerikancı tarikatlar da tıpkı IŞİD ve El Kaide gibi bu üst akılca yönetiliyor.

Yalnız şu da var ki, üst akıl artık yaşlandı.

94 yaşında ve kaybetmekte olduğunu görüyor.

Elinde kalan son silahı Trump gibi bir zırdeli, T-Rex ve Kuduz Köpek Mattis.

Çete şüphesiz karavana atıyor…

Kaynaklar: “Is Trump the Back Door Man for Henry A. Kissinger & Co?” New Eastern Outlook – F. William Engdahl

ulusal.com.tr
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.